Chiny dominują w przestworzach

7 Komentarzy
1 Zdjęcie
Piątek, 19-03-2010

Chiny dominują w przestworzach

Przez lata na światowym rynku lotnictwa dominowała Ameryka Północna, lecz ostatnie raporty wykazują, że to linie z rejonu Azji i Pacyfiku wiodą teraz prym na światowym rynku lotnictwa.

Najnowsze dane International Air Transport Association wykazały, że liniami z tego rejonu podróżowało 647 milionów osób. Znaczna część ruchu pochodzi z Chin, które są obecnie największym lotniczym rynkiem krajowym regionu, mając w swoim posiadaniu 1 400 samolotów. Ostatnie sprawozdanie AFP pokazało, że Chińczycy coraz częściej i chętniej korzystają z usług turystycznych online. Dochody z usług online poszły w górę o 27% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Rozrasta się również chińska klasa średnia, która coraz bardziej interesuje się podróżami, coraz częściej korzysta z kart kredytowych i robi zakupy online.

ML

 • Pt., 19-03-2010 gość
  A to dlatego dominują, że są najtańsi, ale ja bym nigdy z nimi nie poleciała, bo niestety standard bardzo kiepski. Słyszałam, od kolegi z Chin, że ludzie po wylądowaniu klaszczą z radości, że cało wylądowali o_O
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 19-03-2010 gość
  Ludzie zawsze klaszczą bez wzgledu gdzie lecą i jakimi liniami. Popyt na bilety tych linii nie znaczy wcale, ze sa to przewoznicy kiepskich standardow. Air China jest 3 gwiazdkową linia (tak jak PLL LOT), China Airline ma 4 gwiazdki ( jak AirFrance), China Eastern i Soutern maja po gwiazdek 3. Inne linie azjatyckie jak KingFisher czy Air Asiana maja nawet po 5 gwiazdek. W tamtym regionie operuje bardzo duzo drogich i wrecz luksusowych linii.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 20-03-2010 zbig
  "że ludzie po wylądowaniu klaszczą z radości, że cało wylądowali o_O" to był żart i przytyk do zwyczajów naszej nacji która też ni w pięć ni w dziewięć klaszcze po wylądowaniu.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 20-03-2010 olek9878
  klaskanie to fajna i miła rzecz :) mi właśnie śmiać się chce z tych co nie klaszczą: łykacie wszystko z zachodu bo myślicie, że to dobre. Tam nie klaszczą więc też nie klaszczecie.

  zbig (Sobota, 20-03-2010) napisał:  "że ludzie po wylądowaniu klaszczą z radości, że cało wylądowali o_O" to był żart i przytyk do zwyczajów naszej nacji która też ni w pięć ni w dziewięć klaszcze po wylądowaniu.

  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 21-03-2010 Tez mi nowosc
  Sory, a w czym Chiny nie dominuja???
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 21-03-2010 gość
  oby były bezpieczne tylko a platam se nimi
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 21-03-2010 gość
  oby były bezpieczne tylko a platam se nimi
  Odpowiedz Zgłoś