Ciekawostki z życia Romana Abramowicza

4 Komentarze
14 Zdjęć
Wtorek, 12-06-2012

Kim jest, co robił, na co wydaje swoją fortunę rosyjski oligarcha właściciel Millhouse LLC i Chelsea?

Oto przegląd faktów, ciekawostek i fanaberii związanych z Romanem Abramowiczem.
- Był gubernatorem Czukotki w latach 2003-2008 i wydał wówczas na zarządzany przez siebie region $1,3 mld z własnej kieszeni
- Jest związany od wielu lat z piękną Daszą Zukową, modelką, redaktorką i projektantką. Mają razem syna.
- Zanim Abramowicz związał się ze swoją obecną partnerką, był żonaty. Jego rozwód był jednym z najkosztowniejszych w historii. Była żona Irina zainkasowała $300 mln.
- W 2008 roku kupił na aukcji 2 obrazy (dzieła Francisa Bacona i Lucjana Freuda) za kwotę $120 mln
- Jego osobista ochrona składa się z 40 osób i kosztuje go około $2 mln rocznie.
- Posiada największy na świecie jacht wart $1mld. Na pokładzie Eclipse znajdują się dwa baseny, specjalne lasery przeciw paparazzi i łódź podwodna na wypadek konieczności szybkiej ewakuacji.
- Prywatny samolot? Oczywiście. Boeing 767, na 375 osób.
- Samochody? Między innymi dwa kuloodporne Maybachy 62, wyposażone w indywidualny system bezpieczeństwa, z których każdy kosztował ponad $1 mln.
- Mieszkanie? Najbardziej spektakularne to 9 apartamentów w Londynie przekształcanych obecnie w posiadłość, która po wykończeniu będzie najprawdopodobniej najdroższą rezydencją w Wielkiej Brytanii.
- Dom, posiadłości? Ambramowicz posiada między innymi warte $40 mln ranczo w Aspen w USA. Poza tym Chateau de la Croe w południowej Francji, na którego odrestaurowanie i przystosowanie do swoich standardów wydał już około $50 mln. Miliarder kupił też niedawno byłą bazę wojskową - wyspę Nowa Holandia w Sankt Petersburgu, by stworzyć tam galerię sztuki, otwartą dla zwiedzających. Cena: $400 mln.

Fanaberie? Na jedną z imprez urządzanych u siebie kazał specjalnie wybudować lodowisko. W styczniu tego roku Abramowicz wydał $8 mln na przyjęcie w St. Bart's. Grali Red Hot Chili Peppers, a wśród gości spotkać można było Ruperta Murdocha, Marthę Stewart, George’a Lucasa i Marc Jacobsa.

Nie da się nie zauważyć, że duża część wydatków miliardera związana jest z bezpieczeństwem. Trudno jednak się temu dziwić. To swoisty podatek od sławy i bogactwa.

AWP

 • Wt., 12-06-2012 Gość
  Mimo wszystko Roman wydaje się być całkiem miłym gościem :)

  ale o co ci chodzi z tym "mimo wszystko" czyli ze niby jest niemiły bo ma te rzeczy a wydaje sie mily?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 13-06-2012 Gość
  a swoisty podatek jaki płaci kraj za posiadania tak bezczelnej i perfekcyjnie funkcjonującej mafii że nawet zachodnie media piszą o niej pozytywnie już nie jest opisany, co? wystarczy przeczytać kilka książek w tym o historii najnowszej żeby zrozumieć skąd ma na te fanaberie. polecam też książkę do ekonomii żeby zrozumieć jak wiele społeczeństwo na tym traci i jak ogromne rozwarstwienie dochodów i poziomu życia taka osoba powoduje!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 20-06-2012 Gość
  Taaaaaak. Na pewno jest przemiły, tylko przemili ludzie chodzą z karkami do pracowników prywatyzowanych zakładów i wymuszają sprzedaż po śmiesznej cenie akcji pracowniczych!!! Tak właśnie zarobił pierwsze miliony.

  Każdy byłby przemiły gdyby nakradł miliony.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 26-10-2012 przyszły bogacz
  Mnie nie obchodzi jaki on ma charakter tylko facet ma po prostu łeb na karku bo jakoś przecież te wszystkie miliony zarobił
  Odpowiedz Zgłoś