Ciuch dnia: sukienka Balenciaga Jennifer Connelly

41 Komentarzy
3 Zdjęcia
Poniedziałek, 28-01-2008

Ciuch dnia: sukienka Balenciaga Jennifer Connelly

To jedna z częściej omawianych sukienek, jaką zaproponowano na sezon wiosna – lato. Autorem jest dom mody Balenciaga, który po raz kolejny wzbudził dyskusje. Nicolas Ghesquiere stworzył niebywale wyrazistą kolekcję, której twarzą stała się równie wyrazista postać - Jennifer Connelly.

Sukienka uszyta jest ze szlachetnej mieszanki wełny i kaszmiru, która w całości zadrukowana jest w kwiaty - motyw iście wiosenny, ale dla Ghesquiere’a nietypowy. Tu zresztą kończą się skojarzenia z letnią minisukienką, a zaczynają z robotem. Projektant postawił na wyrazistą formę i kontrowersyjny krój. Kształt sukienki robi spore wrażenie. Mocno zarysowana, kwadratowa linia ramion, wyraźne wcięcie w talii i jakby sztucznie stworzone biodra tworzą intrygującą, kanciastą całość. Ostre linie podkreślone są dodatkowo czarnymi, grubymi przeszyciami biegnącymi wzdłuż ubrania. 

Ciuch dnia: sukienka Balenciaga Jennifer Connelly

Pod adresem domu mody padło sporo „oskarżeń”, że projektant za bardzo oddala się od stylu ready-to-wear. Jedno jest natomiast pewne: jeśli ktoś umie wprowadzać haute couture na ulicę, z pewnością jest to Nicolas Ghesquiere.

Cena: 3 840 funtów, czyli około 18 640 zł

Adresy butików Balenciaga znajdziesz tutaj.

Ciuch dnia: sukienka Balenciaga Jennifer Connelly

AW

  • Sob., 23-08-2008 margeritta
    obrzydlistwo bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee…
    Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5