Coca-Cola wprowadza mini puszki w USA

21 Komentarzy
1 Zdjęcie
Wtorek, 27-10-2009

Coca-Cola wprowadza mini puszki w USA

Niedługo na rynku amerykańskim pojawią się małe puszki popularnych napojów koncernu Coca-Cola. Mają one pomóc kontrolować konsumentom ich dzienny bilans energetyczny.

Puszki będą miały pojemność 0,22 litra i sprzedawane będą obok tych dotychczasowych, 0,33 - litrowych. Nowe, mniejsze puszki skierowane są przede wszystkim do osób dbających o linię. Standardowa puszka to 140 kalorii a mini puszka zawierać będzie ich 90. Oprócz Coca-Coli w wersjach mini będzie można nabyć także Fantę, Cherry Coca-Colę oraz Barq’s Root Beer.

Na początku mini puszki dostępne będą na terenie Nowego Jorku i Waszyngtonu, ale do marca 2010 roku skosztować mini napojów będzie miał możliwość już cały kraj. Pozostaje pytanie, czy słuszna poniekąd idea nie zostanie wypaczona i czy małe puszki nie będą raczej kupowane z myślą o dzieciach.
Źródło: Guardian

ML

 • Wt., 27-10-2009 gość
  Mieszkam w USA, nie pije sody, wiec mam gdzies ich mniejsze puszki. Tak czy siak, 90 kalorii to duzo.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-10-2009 gość
  mieszkam w kanadzie tutaj puszki maja nie 0,33 a 0,35 a te male tez sa jak ktos bedzie chcial to wypije 1000 malych i na to samo wyjdzie ... smiechu warte coca cola dba o wyglad konsumentow
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-10-2009 gość
  W Polsce wykorzystywano tego typu puszki, np. przy okazji promocji Coli Zero. Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego nie wprowadzili ich do sprzedaży detalicznej. IMO mogliby na tym zrobić niezły interes, bo nie każdy od razu chcę wypić 0.33, a z otwartą puszką nie bardzo jest co zrobić.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-10-2009 gość
  no to jak kalorie to niech pija light albo zero ;/
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-10-2009 gość893473294
  gość (Wtorek, 27-10-2009) napisał:  W Polsce wykorzystywano tego typu puszki, np. przy okazji promocji Coli Zero. Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego nie wprowadzili ich do sprzedaży detalicznej. IMO mogliby na tym zrobić niezły interes, bo nie każdy od razu chcę wypić 0.33, a z otwartą puszką nie bardzo jest co zrobić.


  to była 150-tka :) pozdrawiam
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-10-2009 gość
  Szczerze mówiąc mogli by ogólnie takie puszki wprowadzić, nie ze wzgledu na kalorie ale jak ktos wspomniał nie każdemu od razu chce się wypijać duża puszkę. A taka mała mogłaby być "na raz" by ugasić pragnienie i nie ciagać za sobą butelek, owtartych puszek...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-10-2009 gość
  gość (Wtorek, 27-10-2009) napisał:  Szczerze mówiąc mogli by ogólnie takie puszki wprowadzić, nie ze wzgledu na kalorie ale jak ktos wspomniał nie każdemu od razu chce się wypijać duża puszkę. A taka mała mogłaby być "na raz" by ugasić pragnienie i nie ciagać za sobą butelek, owtartych puszek...  Zgadza się. Obecnie mieszkam w Holandii i colę można kupić w takich mini-puszkach. Fajne to jest właśnie na "małe pragnienie". Dla mnie takie duże puszki są za duże i najczęściej noszę ze sobą niedpoity napój, albo od razu kupuję butelkę, którą będę mogła zakręcić i schować do torebki. Taka mała starcza na doslownie pięć łyków i jest dobrze :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-10-2009 z autopsji
  od kiedy to koncern coca coli martwi sie o nadmiar wagi swoich konsumentow??? ludzie nie dajcie sie omamic najpierw ludzi przyzwyczaili do chlania tego swinstwa litrami(przynajmniej w usa i austarlii gdzie mieszkam) a teraz zmniejszyli puszki zeby klient wiecej kupil To tak jak z proszkiem do prania zmniejszyli opakowanie a ludzie i tak tyle uzywaja co wczesniej bo z przyzwyczajeni TO czysty biznes!!!! zachdni bulshit
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-10-2009 Hawwaa
  W EGIPCIE, IZRAELU, IRAKU I KRAJACH BLISKIEGO WSCHODU TAKIE PUSZKI TO NORMA, SPRZEDAJĄ I TE MAŁE KTÓRE NIE OSZUKUJMY SIĘ, SĄ DROŻSZE I TE NORMALNE. DLACZEGO MAŁE SĄ DROŻSZE ? ODPOWIEDZCIE SOBIE SAMI, I CO JESZCZE MAJĄ ŚWIETNY SYSTEM OTWIERANIA TYCH PUSZEK, TAKI ŻE NIKT SIĘ NIE POTNIE O RANT, TO JUŻ JEST FAKTYCZNIE Z MYŚLĄ O DZIECIACH,ALE CZY WARTO POIĆ DZIECI CHEMIĄ JUŻ ZA MŁODU ? PÓŹNIEJ I TAK TO BĘDĄ PIŁY....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-10-2009 crAzy_
  Jak dla mnie fajne, bo często nie wypijam wszystkiego z tej normalnej puszki.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3