Cytrusowa wiosna z kolekcją Stella McCartney Resort 2013

0 Komentarzy
32 Zdjęcia
Poniedziałek, 10-12-2012

Optymizm, niewinność, lekkość – tak swoją wiosenną kolekcję opisuje Stella McCartney. Do pracy nad wiosennymi strojami wyraźnie podeszła solidnie. Świadczy o tym efekt – kolekcja dla kobiet ceniących swobodę, emanująca świeżością, bogactwem faktur i świetną kolorystyką.

Kolekcję Stella McCartney Resort 2013 tworzą fluorescencyjne kwiaty, holograficzne akcesoria, koronki, frędzle, lamparci wzór i żakard. Wszystko utrzymane jest w optymistycznej konwencji i jasnych barwach, czasami doprawionymi czernią i jaskrawymi kolorami. Choć nie brakuje różu i koloru pomarańczowego, w oczy rzuca się najbardziej cytrynowy.

Uwagę przyciągają szczególnie wąskie, przydługie dzwony, połączone z butami ze szpiczastym noskiem i holograficzną powłoką. Ciekawe są także płaszcze oversize, pojawiające się w kolekcjach Stelli McCartney jak mantra. Tym razem do wyboru jest krata lub lamparcie cętki. Na cieplejsze dni do wyboru jest kilka marynarek oversize, w tym w jaskrawym różu.

Jak można się było tego spodziewać, pojawiają się oczywiście geometryczne fasony, prześwity, w sukienkach wymarzonych na wieczorne wyjście – frędzle i koronki. Kolekcję Stella McCartney Resort 2013 można śmiało potraktować jako odzież casualową. Nic, tylko czekać na marzec.

MM