Czarne karty kredytowe

31 Komentarzy
3 Zdjęcia
Piątek, 11-07-2008

Czarne karty kredytowe W dobie, kiedy każdemu bank proponuje kartę kredytową, a do złotej wymagane są zarobki w najlepszym razie określane jako przeciętne, wartość takich kart płatniczych zdewaluowała się. Największym luksusem są teraz czarne karty kredytowe – kiedy taką pokażesz, nikt Ci niczego nie odmówi.

Na rynku czarny Centurion pojawił się w 1999 roku. Wydawany jest przez oddział American Express – początkowo tylko nowojorski. Teraz ta usługa dostępna jest także dla klientów z Francji, Wielkiej Brytanii czy Rosji. Nie jest to jednak coś, co można zamówić – to bank decyduje o tym, komu ją przyznać. Na całym świecie ma ją około 17 000 osób. 

Czarne karty kredytowe Dwie inne karty o podobnym prestiżu to MasterCard World Signia oraz Visa Infinite. Te są dostępne w Polsce – tę pierwszą oferuje nowy bank BPH oraz Pekao, a Visę Infinite – PKO BP, chociaż nad jej wprowadzeniem pracuje też Noble Bank.

Czarne karty kredytowe Poza oczywistym potwierdzeniem zasobów i pozycji, z posiadaniem takiej karty wiąże się wiele przywilejów. Lepsze poczekalnie na lotniskach, możliwość zamówienia usług krawieckich, zakupy z doradcą, zniżki na Ferrari i Maserati to tylko niektóre z korzyści.

MWW

 • Pt., 11-07-2008 gość
  Mam taką! :D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-07-2008 mona
  a ja mam wszystkie trzy:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-07-2008 gość
  Ale wy ludzie to glupi jestescie zaraz komus uwierze ze ma taka karte a nawet jezeli ktos ma to nie chwali sie nia.... szczegolnie tak " Mam taka" ;/ zenada....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-07-2008 Lilly Rose
  O czarnych kartach to ja wiedziałam od dawna ciekawe kiedy dojdzie do Polski (pewnie nigdy, bo nasze zarobki pozostawiają wiele do życzenia, ale warto mieć nadziję)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-07-2008 gość
  Amexa można mieć w Fortis Bank. Reszte masz napisane w tekscie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-07-2008 gość
  A i Noble Bank już wprowadził ,a nie pracuje nad jej wprowadzeniem.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-07-2008 gość
  Lilly Rose (Piątek, 11-07-2008) napisał:  O czarnych kartach to ja wiedziałam od dawna ciekawe kiedy dojdzie do Polski (pewnie nigdy, bo nasze zarobki pozostawiają wiele do życzenia, ale warto mieć nadziję)


  "Dwie inne karty o podobnym prestiżu to MasterCard World Signia oraz Visa Infinite. Te są dostępne w Polsce"
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-07-2008 gość
  Porównanie Centuriona z World Signia i Visa Infinite jest w najlepszym wypadku śmieszne.
  Aha, i w Polsce też jest kilku posiadaczy - ilu nie wiadomo, bo jest to ścisły sekret firmy. Wiadomo jedynie, że posiadają ją przedsiębiorcy z Listy Najbogatszych, a nie gwiazdeczki jak Pazura lub Doda.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-07-2008 gość
  ..
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-07-2008 gość
  gość (Piątek, 11-07-2008) napisał:  Ale wy ludzie to glupi jestescie zaraz komus uwierze ze ma taka karte a nawet jezeli ktos ma to nie chwali sie nia.... szczegolnie tak " Mam taka" ;/ zenada....


  ze wsi jesteś? : D chyba każdy ma prawo sobie pożartować? ja mam wszystkie trzy karty xD
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4