Czy to oryginał?

70 Komentarzy
4 Zdjęcia
Sobota, 03-04-2010

Czy to oryginał?

Nasza czytelniczka napisała: chciałabym prosić, abyście mi odpowiedzieli, czy ta torebka jest oryginalna. Chciałabym ją kupić, ale nie jest tania. Nie chcę, żeby okazała się tylko tandetną podróbką.

Czytelniczka dostarczyła nam link do aukcji. Oferowana torebka opisana jest jako noszona kilka razy, kupiona w butiku Hermesa w Seattle. To się zgadza – istotnie w Seattle znajduje się butik tej marki (w centrum handlowym The Bravern).

Trudno nam jednak uwierzyć, że ktoś oferuje używaną (niewiele) torebkę Hermes za 3 500 zł. Hermes to jedna z nielicznych marek, której produkty nie tracą z wiekiem na wartości – przeciwnie.

Po drugie, Hermes Birkin w wersji JPG (czyli zaprojektowanej przez Jean-Paula Gaultiera) to rzadkość – trudno trafić na ten model w butikach. Egzemplarze nowe osiągają teraz na aukcjach ceny powyżej $15 000 (prawie 44 000 zł). Kiedy wprowadzono go po raz pierwszy, ten model kosztował w butiku około $7 500 (około 21 000 zł). Udało się nam znaleźć na sprzedaż jedną sztukę opisaną jako używana – w sklepie Luxury Shops, mieszczącym się w Zurychu. Sklep ten znany jest wśród zwolenników marek wysokich jako dostarczyciel najwyższej jakości dóbr, zawsze oryginalnych.

Czy to oryginał?

Oferowana przez nich Birkin JPG ma widoczne ślady zużycia. Mimo to, oferowana jest za ponad $10 000 (prawie 29 000 zł). Oczywiście, nie wykluczamy, że ta cena ulegnie weryfikacji – ale raczej nie zejdzie do poziomu nieco powyżej 1/10 ceny wyjściowej (czyli ceny torebki oferowanej na aukcji w Polsce).

Ostatnia sprawa – poprzednie aukcje użytkownika. W ciągu kilku miesięcy sprzedał on kilkanaście torebek takich marek, jak Miu Miu, Jimmy Choo, Chloe, Prada, Louis Vuitton. Z reguły opisane były jako nowe i większość nie przekroczyła ceny 1 000 zł. Regularne ceny tych torebek kształtują się w granicach 1 000 euro (niektóre są nawet droższe).

Biorąc powyższe pod uwagę, proszę podjąć decyzję. Redakcja LuxLux nie rekomenduje zakupu.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące kupionych lub upatrzonych ubrań lub dodatków – pisz i wysyłaj zdjęcia na adres: info@luxlux.pl. Sprawdzimy, ocenimy i opiszemy. Wysłanie zgłoszenia jest równocześnie zgodą na publikację.

Czy to oryginał?

Czy to oryginał?

 • Sob., 03-04-2010 gość
  Dział,w którym można będzie weryfikować oryginalność produktów jest świetnym pomysłem.
  Mam nadzieję,że pojawią się też wskazówki jak można rozpoznać oryginalne produkty np. właśnie torby różnych marek.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 03-04-2010 gość
  To bedzie podrobka , ja w te znizki i super okazje nigdy nie uwierze , ile to ja widzialem okazji na ebay to szok , tak ze lepiej wydac 3500 na inna torbe i miec prawdziwa , gucci na przecenie czerwcowej kupisz boska za ta kase czy nawet LV . Powodzenia
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 03-04-2010 gość
  gość (Sobota, 03-04-2010) napisał:  To bedzie podrobka , ja w te znizki i super okazje nigdy nie uwierze , ile to ja widzialem okazji na ebay to szok , tak ze lepiej wydac 3500 na inna torbe i miec prawdziwa , gucci na przecenie czerwcowej kupisz boska za ta kase czy nawet LV . Powodzenia


  Trzeba tylko pamietac o jednym - LV NIE MA przecen!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 03-04-2010 gość
  Nie rozumiem sensu kupowania takiej torebki nie stac Ciebie nie kupujesz, a nie glowisz sie czy jest oryginalna potem i sprawdzasz na wszystkie mozliwe sposoby...
  A potem lans a kupilam we francji i dalama 10 milionow... ale jezdze autobusem do pracy...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 03-04-2010 MdC
  Moim zdaniem, to tak zwana 'nadwyżka produkcyjna' albo torebka która została odrzucona przez hermesa z powodu np lekko innego odcieniu skóry albo innego błędu faktury (eksluzywność marki wymaga pefekcji w tym względzie) i potem towar (torebka) drogą mniej lub bardziej legalnych i etycznych działań znalazła się na czarnym rynku:) Czyli reasumując: prawie jak Hermes - btw. pewnie jedynie czyjeś wrażenie zadecydowało, że nie została sprzedana przez główny kanał dystrybucji.Dlatego cena 3,5 tys jest ceną materiałów i produkcji, bez dodatków za marketing, dystrybucję, oraz wartość samej marki. Pozdrawiam
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 03-04-2010 gość
  gość (Sobota, 03-04-2010) napisał:  To bedzie podrobka , ja w te znizki i super okazje nigdy nie uwierze , ile to ja widzialem okazji na ebay to szok , tak ze lepiej wydac 3500 na inna torbe i miec prawdziwa , gucci na przecenie czerwcowej kupisz boska za ta kase czy nawet LV . Powodzenia

  LOUIS VUITTON NIEMA NIGDY KONCOWEK KOLEKCJI I PRZECEN ZA 3500ZL KUPIC MOZESZ COS NIEWYSZUKANEGO Z PODSTAWOWEJ STANDARTOWEJ KOLEKCJI BO VIPEM NIEJESTES BYS MOGLA KUPIC Z LIMITOWANEJ SEZONOWEJ KOLEKCJI.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 03-04-2010 gość
  LUDZIE zamowilam HERMESA birkin w butiku nieistotne dzie niebede podawac powiem tylko tyle w polsce niemieszkam od x lat stac mnie na te dobra luksusowe.Na torebke u hermesa czeka sie w kolejce mowa o Birkin idziesz do butiku najlepiej jesli juz jestes vipem jakiejs innej marki wtedy obsluga jest dla ciebie milsza lista na 2010 jest juz zamknieta ale tak jak mowie idziesz do Hermesa mowisz jak chciaalbys by twoja torba wygladala mowa to o wybraniu skory na torebke wybierasz model birkin jesli ja preferujesz bo jest kilka rozmiarow i dostajesz od firmy dokument paier jest nanim cena i data odbioru za torbe placisz przy odebraniu nigdy przed czas oczekiwania 2 lata ponad torbe musisz odebrac bo to cos w rodzaju kontraktu jesli bys niedebrala w przyszlosci jestes spalona u Hermesa.HERMES NIGDY NIIEMA NIEDOCIAGNIEC W PRODUKTACH A SKORY WYBIERANE SA Z NAJWEKSZA STARANNOSCIA.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 03-04-2010 gość
  gość (Sobota, 03-04-2010) napisał:  LUDZIE zamowilam HERMESA birkin w butiku nieistotne dzie niebede podawac powiem tylko tyle w polsce niemieszkam od x lat stac mnie na te dobra luksusowe.Na torebke u hermesa czeka sie w kolejce mowa o Birkin idziesz do butiku najlepiej jesli juz jestes vipem jakiejs innej marki wtedy obsluga jest dla ciebie milsza lista na 2010 jest juz zamknieta ale tak jak mowie idziesz do Hermesa mowisz jak chciaalbys by twoja torba wygladala mowa to o wybraniu skory na torebke wybierasz model birkin jesli ja preferujesz bo jest kilka rozmiarow i dostajesz od firmy dokument paier jest nanim cena i data odbioru za torbe placisz przy odebraniu nigdy przed czas oczekiwania 2 lata ponad torbe musisz odebrac bo to cos w rodzaju kontraktu jesli bys niedebrala w przyszlosci jestes spalona u Hermesa.HERMES NIGDY NIIEMA NIEDOCIAGNIEC W PRODUKTACH A SKORY WYBIERANE SA Z NAJWEKSZA STARANNOSCIA.


  Super za 2 lata po odbiorze moze juz byc srednio modna i ciekawa torebka za taka kase... po czesci jest to ich bezpieczenstwo by nie robic wiele rzeczy bo by upadli finansowo juz raz byli w tarapatach
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 03-04-2010 gość
  A perfumy sa dostepne gdzies w polsce?? bo nie moge dostac nigdzie meskiego zapachu...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 03-04-2010 gość
  gość (Sobota, 03-04-2010) napisał:

  ...A potem lans a kupilam we francji i dalama 10 milionow... ale jezdze autobusem do pracy...


  Co ma jedno z drugim wspólnego?
  Ja pomimo tego,że stać mnie na ciuchy i dodatki droższych marek wolę jeździć autobusem czy metrem do pracy bo jest zdecydowanie szybciej i wygodniej.Jeżeli tylko mogę-zostawiam samochód na podwórku i jestem pewna,że podobnie jak ja robi wiele osób.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5 ... 7