Datura Noir Serge Lutens

4 Komentarze
2 Zdjęcia
Poniedziałek, 03-11-2008

Datura Noir Serge Lutens

Serge Lutens o zapachach mówi, że są jednymi z najbardziej dobitnych sposobów wyrażania siebie i swojej osobowości. Stąd niezwykła precyzja, celowość i uwaga w ich tworzeniu. Spośród szerokiej kolekcji idealnych kompozycji i wyszukanych mieszanek francuskiego domu proponuję dzisiaj wodę perfumowaną Datura Noir.

Zapach oparty jest na pochodzących z Maroka kwiatach Datury, którymi kiedyś obsypywano stosy z płonącymi czarownicami. Roślina miała pochłaniać resztki złych mocy. Aztekowie mówili o niej wszechmocna, Indianie – diabelska. Dopełnieniem czarnej Datury we flakonie Serge Lutens jest tuberoza, gorzkie migdały, heliotrop i czarna wanilia. Całość jest niezwykle bogata, delikatnie słodkawa, ale nie przytłacza. Nie jest krzykliwa, ale jednocześnie intensywnie intryguje i uwodzi.

Cena: 330 zł (50 ml EDP)

Adresy perfumerii, w których dostępna jest kolekcja zapachów Serge Lutens znajdziesz tutaj.

Datura Noir Serge Lutens

AW

 • Pn., 03-11-2008 gość
  perfumy pachnące jak "stosy z płonącymi czarownicami" - ach, jakie to urocze!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 03-11-2008 gość
  inaczej to wygląda, jeśli pomyśleć, że kwiaty Datury same z siebie nie są złe, jedynie dość długo miały złą sławę, wlaśnie przez ich rozsypywanie na stosach gdzie palono czarownice. Że były czarownicami, jakoś nie wierzę, myślę, że były po prostu kobietami, które odważyły się myśleć, mówic i robić inaczej niż inni. Pięknie to przedstawia film "Czarownice z Salem" z Winoną Ryder i Danielem Day Lewis'em.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 03-11-2008 aishwarya
  gość (Poniedziałek, 03-11-2008) napisał:  inaczej to wygląda, jeśli pomyśleć, że kwiaty Datury same z siebie nie są złe, jedynie dość długo miały złą sławę, wlaśnie przez ich rozsypywanie na stosach gdzie palono czarownice.  Racja, ale czy firma Serge Lutens powinna aż tak to eksponować w opisywaniu swojego zapachu? W końcu te stosy to nie jakiś tam folklor. To była tragedia tysięcy kobiet.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 04-11-2008 gość
  no cóż reklame wymyślił jakiś infantylny półmózg
  aishwarya (Poniedziałek, 03-11-2008) napisał:  gość (Poniedziałek, 03-11-2008) napisał:
  inaczej to wygląda, jeśli pomyśleć, że kwiaty Datury same z siebie nie są złe, jedynie dość długo miały złą sławę, wlaśnie przez ich rozsypywanie na stosach gdzie palono czarownice.
  Racja, ale czy firma Serge Lutens powinna aż tak to eksponować w opisywaniu swojego zapachu? W końcu te stosy to nie jakiś tam folklor. To była tragedia tysięcy kobiet.

  Odpowiedz Zgłoś