Dobra luksusowe trzymają się dobrze

3 Komentarze
6 Zdjęć
Wtorek, 06-11-2012

Przychody światowego rynku dóbr luksusowych wzrosną w 2012 roku o 10 proc. Pojawią się też poważne zmiany w samej strukturze branży. Tak przeiwdują eksperci z Bain & Company. Największy wzrost (aż 7 proc.) ma zostać odnotowany właśnie teraz. Zaczął się on w październiku i będzie trwać do końca roku. W porównaniu do roku ubiegłego, 10-procentowa różnica, zaowocuje przychodami na sumę ok. 212 miliardów euro.

Kolejne lata mają być jeszcze lepsze. To głównie zasługa klientów z Azji (Chiny) oraz obu Ameryk. W Europie przychody uzyskane ze sprzedaży ekskluzywnych przedmiotów i usług zanotują w 2012 roku  5 procent więcej niż w 2011. Jeśli prognozy eksperckie się sprawdzą, szacuje się, że globalny wzrost w tym segmencie wyniesie w 2013 roku 240 miliardy euro, a w 2015 - 250 miliardów.

Kluczowe powody dobrej kondycji branży to m.in. potencjał rynku azjatyckiego. Chińscy konsumenci nie przestają wydawać pieniędzy, przez co wyprzedzili Japończyków. Kupują oni nie tylko w kraju, ale także na wyjazdach turystycznych za granice. Chińczycy kupują obecnie połowę luksusowych towarów w całej Azji.

Rośnie też znaczenie usług e-commerce. Handel elektroniczny  jest popularniejszy o 25 proc. niż w roku ubiegłym. Klientami są coraz częściej młodzi ludzie, którzy szukają wyjątkowych produktów, dostępnych na wyłączność o każdej porze dnia czy nocy. Największym zainteresowaniem i wzrostem cieszą się w tym roku akcesoria. Skórzane buty inne wyroby sprzedają się lepiej o prawie 1/3.

MB

 • Wt., 06-11-2012 Gość
  a u nas kolejki takie , ale do BIEDRONKI !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 08-11-2012 Gość
  też stoje w takich kolejkach,ale do Netto bo tam najtaniej
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 11-11-2012 Gość
  czy ktos wie czy w przyszłym roku bedzie dofnansowanie z budzetu Państwa dla barów mlecznych ?
  Odpowiedz Zgłoś