Dobry design: łódź z jacuzzi

2 Komentarze
10 Zdjęć
Środa, 24-10-2012

Gorące kąpiele są nie tylko przyjemne, ale i korzystne dla naszego organizmu, co potwierdzają zgodnie lekarze. Współczesne jacuzzi mają swoje korzenie aż w starożytności. Z leczniczych źródeł i zbiorników wodnych korzystali Rzymianie (baseny i wanny były kwadratowe) czy Japończycy (okrągłe). Ci pierwsi lubili kąpać się na zewnątrz, dlatego wanny często wynoszono np. do ogrodu lub parku.

Podobnym tropem poszli twórcy Hot Tug. Co to takiego? Łódź z wbudowanym basenem z podgrzewaną wodą. Można pływać po rzece, jeziorze czy morzu i jednocześnie pluskać się w wodzie pod gołym niebem. Wynalazek opatentowali Holendrzy.

Pływające gorące źródło wykonane jest z drewna i poliestru wzmocnionego szklanymi włóknami. Ciepłę wodę zapewnia piec stalowy. Łódź zasilana jest silnikiem elektrycznym albo zaburtowym.

W Hot Tug zmieści się maksymalnie do 8 osób, więc na pokładzie można spokojnie urządzać przyjęcia. Ceny łodzi wahają się od 11.575 dolarów za wersję podstawową do 21.260 dolarów za w pełni wyposażoną.

Więcej TU

KP

  • Śr., 24-10-2012 Gość
    super pomysł! Jak widać potrzeba matką wynalazku :) Holendrzy mieli super pomysł ale Duńczycy też im nie ustępują :D zrobili Saunę w rowerze, niestety tylko suchą, no ale od czegoś trzeba zacząć :D
    Odpowiedz Zgłoś
  • Śr., 24-10-2012 Gość
    brakuje tylko stada glodnych piranii ;)
    Odpowiedz Zgłoś