Dobry design: mieszkanie z ukrytymi pokojami

3 Komentarze
12 Zdjęć
Środa, 28-11-2012

Ukryty salon i sypialnia zstępująca z dachu to pomysły, których nie powstydziłby się twórca scenariusza filmu science fiction. Jednak nie są one fikcją, a rzeczywistością. Simon Woodroffe, znany jako założyciel YO! Sushi i sieci Yotel, stworzył koncepcję mieszkania, w którym z jednego pomieszczenia można praktycznie w jednej chwili stworzyć cztery pokoje.

W jaki sposób to działa? Odpowiedź jest prosta. Za pomocą jednego przycisku z tego samego fragmentu pomieszczenia można stworzyć sypialnię, która z sufitu zjedzie w dół lub salon, który  Woodroffe ukrył w podłodze. Ukrytym pokojem jest także jadalnia, z kolei przestrzeń biurowa przekształca się w jednoosobowe łóżko, w sam raz dla gościa. Są jeszcze kuchnia, łazienka, a nawet kino i mała winiarnia.

Ukryte pokoje wykorzystują mechanizm składający się z 12 części, wykorzystywanych na co dzień w produkcji samochodów, jachtów oraz scen teatralnych. W mieszkaniu już na pierwszy rzut okna widać inspirację scenografią teatralną. Błyskawiczne zmiany tła dla aktorskiej gry jest tym, z czym do czynienia mamy właśnie w teatrze.

Koncepcji Woodroffe'a nie można odmówić niczego, ani innowacyjności, ani użytkowości. Zresztą, co tu dużo mówić, kto nie chciałby z niej skorzystać, mając do dyspozycji jedynie kawalerkę?

Fot. Theo Cohen

MM

 • Śr., 28-11-2012 Mr.X
  Super, ciekawe ile kosztuje wyposażenie w te mechanizmy. Zainspirowało mnie to i będę szukał wykonawców takich rzeczy przy okazji budowy domu. Zmiany w pomyśle się szykują :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 28-11-2012 BooB
  ciekawe kto znajdzie kawalerke wysoką na 6-7 metrów, aby zrobić taką zabudowę? Koszt siłowników i całej tej imprezy pewnie bedzie 2 razy większy niż mieszkania 80 m2.
  Wole normalne mieszkanie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 28-11-2012 Gość
  gorzej jak mechanizm się zepsuję albo bardziej prozaiczna sprawa-prądu braknie;]
  Odpowiedz Zgłoś