Dotleniacz Joanny Rajkowskiej

13 Komentarzy
2 Zdjęcia
Piątek, 20-07-2007

Dotleniacz Joanny Rajkowskiej

Joanna Rajkowska to jedna z ciekawszych współczesnych artystek, która na stałe wpisała się już w warszawski krajobraz. Nawet jeśli nie wszyscy oglądali jej prace w muzeach czy galeriach, chyba większość natknęła się na stojącą w centrum stolicy Palmę.

Tym razem Rajkowska zaprasza do obejrzenia i współuczestniczenia w projekcie Dotleniacz. Całość to obsadzony zielenią, ozdobnymi krzewami i nenufarami staw o powierzchni 140 m2 oraz urządzenia ozonujące wodę i wytwarzające mgłę. Na publiczność czekają specjalnie na tę okazję zaprojektowane miejsca siedzące.

Dotleniacz znajduje się na skwerze na placu Grzybowskim, miejscu w opinii autorki szczególnym, bo łączącym różne oblicza Warszawy, przestrzenie i społeczności. Projekt potrwa do 20 września i ma być swoistą Arkadią, idealną enklawą odciętą od miejskiego zgiełku i anonimowości.

23 lipca o godzinie 19.00 w Nizio Gallery na ul. Inżynierskiej 3 lok. 4 w Warszawie rozpocznie się aukcja cegiełek oraz prac Joanny Rajkowskiej. Dochód zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów realizacji projektu Dotleniacz.

Dotleniacz Joanny Rajkowskiej


 

AW

 • Pt., 20-07-2007 leszczur
  Bardzo ciekawy pomysł ten dotleniacz ,szkoda ,że nie zrobią takiego np. w Bielsku-Białej :()
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 20-07-2007 gość
  Mówili dzisiaj o tym w wiadomościach.
  Wg mnie to super sprawa, szkoda że tylko w W-wie to będzie :/
  Przynajmniej na razie tylko tam.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 20-07-2007 gość
  a czemu nie ma tego w bydgoszczy ? ;) . tak szczerze mowiac przydalo bby się to wkazdym duzym miescie :]] :** ;) .
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 20-07-2007 gość
  powinniscie wiecej polskie sztuki wspolczesnej tu promowac - w koncu sztuka to luxus
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 20-07-2007 Kinski
  Nie wydaje mi się zeby bajoro w centrum miało miano sztuki..ale to kwestia poczucia smaku.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 21-07-2007 gość
  Kinski (Piątek, 20-07-2007) napisał:  Nie wydaje mi się zeby bajoro w centrum miało miano sztuki..ale to kwestia poczucia smaku.


  kwestia poczucia smaku moze ci sie zepsuc jak sobie jezyk poparzysz. zeby wydawac opinie, trzeba miec jakas podstawowa wiedze w temacie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 21-07-2007 fuck-girl
  ja mam kolo siebie las , to mi wystarcza :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 21-07-2007 GFX
  Wczoraj byłem na uroczystym otwarciu Dotleniacza i wpuściliśmy do stawy kilka rybek - Karasi. Magiczne miejsce - bardzo polecam!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 21-07-2007 gość
  Joanna gratulacje!!! Fantastyczny pomysl, super wykonanie. Zycze zeby dotleniacz na stale tam zostal, a nie stawiali na tym wstretnym placu Grzybowskim jakies koszmarne brazowe obeliski. Od kiedy dzialasz w przestrzeni miejskiej jestes mega artystka dla mnie. Szkoda tylko ze buraki i kartofle przeforsuja tam pewnie pomnik Koniecznego!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 21-07-2007 Monessa
  Fantastyczny pomysł, z chęcią się tam wybiorę (na otwarciu niestety nie byłam. Szkoda tylko, ze staw będzie tymczasowy. Może jednak później ciekawiej zaaranżują to miejsce, a nie postawią jakiś szpetny pomnik...
  Odpowiedz Zgłoś
1 2