Dubajski kryzys się pogłębia

33 Komentarze
1 Zdjęcie
Środa, 09-12-2009

Dubajski kryzys się pogłębia

2 grudnia władcy Dubaju po raz pierwszy zabrali głos w sprawie wierzytelności dubajskich spółek. Mohammed bin Raszid al-Maktoum, szejk Dubaju i jednocześnie premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich, oskarżył zachodnich inwestorów o ignorację, dodając, że gospodarka Dubaju jest nadal silna, solidna i stabilna.

Obawy zachodnich banków budzą kłopoty państwowego konsorcjum Dubai World, które skupia wiele spółek działających m.in. na rynku nieruchomości, inwestycji i w turystyce. Konsorcjum ma $60 miliardów długów i stara się o tymczasowe zawieszenie spłat rat kredytów. Zachodnie banki, które są największymi pożyczkodawcami Dubai World, obawiają się, że w razie jego niewypłacalności  szejkowie Dubaju i Abu Dhabi pozostawią konsorcjum bez pomocy, tym samym narażając je na wielkie straty. Postawa szejków sprawiła, że giełdy państw Zatoki Perskiej odnotowały znaczące spadki. Pracujący zaś w Dubaju Europejczycy zaczynają wracać do swych krajów – populacja Dubaju zmniejszyła się już w ostatnich miesiącach o 17%.

Źródło: The Times

Fot. Sxc.hu

AT

 • Czw., 10-12-2009 gość
  słuchajcie kmioty od ssania i zakwasów i ta k..wa od chudnięcia dajcie spokój sobie z tą stroną zwolnijcie strażakom w waszej remizie modem bo się spali, wyczyście gumofilce i poleżcie z rodziną na snopkach
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-12-2009 gość
  o kryzysie w Dubaju wiadomo juz bylo rok temu..., teraz to tania sensacja , cala prawda o Dubaju na www.dubajdlapolaka.pl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-12-2009 agae
  a ja tam byłam i powiem wam że takiego rasizmu i złego traktowania człowieka jeszcze nigdy nie widziałam a trochę podróżuję. Troszeczkę przydało by im się pokory . Nie lubię tego kraju ,nie polecam ,same markety .
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-12-2009 gość
  Nasi tam pojadą. U nas nie ma kryzysu to pomożemy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-12-2009 gość
  gość (Środa, 09-12-2009) napisał:  haha... dobrze im tak!!


  a oto my Polacy.Dobrze mu tak ,dokopać mu jeszcze niech zdycha po co się wychylał.Zero tolerancji.Zamiast pomyśleć jak im pomóc to jeszcze ich dołujemy.W siudmym niebie nienawiści ....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-12-2009 dolar
  chyba trzeba bedzie sie pozegnac z mottem:Dubai duty free
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-12-2009 gość
  dobrze im tak
  wyzyskiwali biednych ludzi na budowach
  praktycznie zrobili z nich niewolnikóws
  to teraz niech zapłacą za to
  ludzie nie powinni tam jeździć
  i niech stoją te ich hotele puste
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-12-2009 Dobromir
  Kilka lat temu jak sie dowiedzialem o budowie najwyzszego budynku swiata od razu sobie skojarzylem z wieza babel i upadkiem babilonu. Nie chodzi tylko o biblijne przeslanie ale historia pokazuje, ze wszystkie gigantyczne budowy koncza sie wielkim kryzysem w regionie oczuwalnym na calym swiecie. Druga sprawa jest brak ekonomicznej kalkulacji dla takich inwestycji tym bardziej ze budowanie na pisaku bez infrastruktury wielkiego miasta ktorego utrzymanie i zapotrzebowanie energetyczne jest wyzsze niz na syberii budzi tylko smiech.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-12-2009 gość
  ok tylko to nie odbije sie na ich klasie tylko jak wzykle na szarym człowieku przeciesz oni podniosą zaraz ceny ropy nawtowej i sie zwróci.
  nie rzyczmy im żle bo to nam sie dostanie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-12-2009 gość
  Głupki , kiedy zdacie sobie sprawe , że dubai pociagnie za soba na dno cala światową gospodarke . Niema się co cieszyć nas tez to dotknie.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4