Dubajski kryzys się pogłębia

33 Komentarze
1 Zdjęcie
Środa, 09-12-2009

Dubajski kryzys się pogłębia

2 grudnia władcy Dubaju po raz pierwszy zabrali głos w sprawie wierzytelności dubajskich spółek. Mohammed bin Raszid al-Maktoum, szejk Dubaju i jednocześnie premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich, oskarżył zachodnich inwestorów o ignorację, dodając, że gospodarka Dubaju jest nadal silna, solidna i stabilna.

Obawy zachodnich banków budzą kłopoty państwowego konsorcjum Dubai World, które skupia wiele spółek działających m.in. na rynku nieruchomości, inwestycji i w turystyce. Konsorcjum ma $60 miliardów długów i stara się o tymczasowe zawieszenie spłat rat kredytów. Zachodnie banki, które są największymi pożyczkodawcami Dubai World, obawiają się, że w razie jego niewypłacalności  szejkowie Dubaju i Abu Dhabi pozostawią konsorcjum bez pomocy, tym samym narażając je na wielkie straty. Postawa szejków sprawiła, że giełdy państw Zatoki Perskiej odnotowały znaczące spadki. Pracujący zaś w Dubaju Europejczycy zaczynają wracać do swych krajów – populacja Dubaju zmniejszyła się już w ostatnich miesiącach o 17%.

Źródło: The Times

Fot. Sxc.hu

AT

 • Czw., 10-12-2009 gość
  gość (Środa, 09-12-2009) napisał:  i oto cala Polska mentalnosc, zawisc i zazdrosc,Prosze jak sie cieszymy jak innym sie tylko noga potknie, zalosne!!!!!

  Dokładnie tak! Żałosne i smutne ;/
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-12-2009 gość
  gość (Środa, 09-12-2009) napisał:  gownozjad w sukience na wielbladzie kresi interesy to musi predzej czy pozniej upasc :/... a taka okazja byla z tymi apartamentami.... hehhh


  ZDECHNIJ NA RAKA BIEDAKU,TY I CAŁA TWOJA RODZINA
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-12-2009 gość
  szejki sie nakrecili na miasto z duzej litery. tak sie mowi u nas na slasku: 'z gowna kija nie ukreci'.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4