Ekscentryczne inwestycje miliarderów cz.1

6 Komentarzy
6 Zdjęć
Czwartek, 08-11-2012

Pieniądze dają podobno wolność i pomagają realizować marzenia. Do fortuny dochodzi się ciężką pracą, przypadkiem dzięki różnym szczęśliwym zbiegom okoliczności albo dziedziczy się rodzinny majątek. Mając jednak na koncie grube miliony czy miliardy, działa się trochę łatwiej.

Oto najciekawsze inwestycje bogaczy.

Titanic II

Ekscentryczny australijski miliarder Clive Palmer nie chce wprawdzie wskrzesić wraka statku z dna Atlantyku, ale zbudować go od podstaw. Replika Titanica ma być gotowa w 2016 roku. Wtedy też odbędzie się pierwszy rejs, w który będzie mogło wyruszyć ponad 1,6 tys. pasażerów. Budową statku zajmuje się chińska firma.

The Electric Barbarellas

Sumner Redstone, niemal 90-letni magnat mediów, prezes Viacom i właściciel większościowego pakietu w stacji CBS, okazał się jednym z zagorzalszych fanów muzyki współczesnej. Miliarder zachwycił się girlsbandem Electric Barbarellas do tego stopnia, że sfinansował ich własny reality show w MTV.

Kandydat na prezydenta

Dzięki szczodrości i książeczce czekowej prezesa firmy Las Vegas Sands, Sheldona Adelsona,

Newt Gingrich, mógł kandydować w prawyborach republikańskich. Miliarder, który fortunę zbił na kasynach, wsparł polityka dzięki zmienionym przepisom. Według różnych szacunków, Newt Gingrich otrzymał od Adelsona ok. 15-20 mln. dolarów.

Wyspa Necker

Richard Branson w 1978 roku - miał wtedy 28 lat -  kupił prywatną wyspę, należącą do archipelagu Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Po dwóch latach i zainwestowaniu 10 mln dolarów na Necker powstał luksusowy kurort.  Wynajem willi w tym rajskim przybytku to koszt zaczynający się od 26.850 dolarów za tydzień.

I Want to Draw a Cat for You

Miliarder Mark Cuban inwestuje w różne przedsięwzięcia. Jest m.in. właścicielem sieci kin, drużyny koszykarskiej, kanału telewizyjnego, firmy dystrybuującej filmy. Ostatnio nabył 1/3 udziałów w stronie internetowej iwanttodrawacatforyou.com. Za niecałe 10 dolarów założyciel serwisu, Steve Gadlin, rysuje ilustracje kotów. Cuban zainwestował w startup 25 tys. dolarów. Firma zyskała już swoją renomę, wkrótce ma powstać linia zabawek produkowana przez Hasbro, Walta Disney'a i Toys R Us.

Seattle Seahawks

Co należy zrobić, gdy twojej ulubionej drużynie futbolowej grozi przeprowadzka do innego miasta? Kupić ją. W 1997 roku tak zrobił współzałożyciel Microsoftu Paul Allen i tym sposobem, zatrzymał sportowców w Seattle.

EM

 • Czw., 08-11-2012 gore
  Według przykazań bliżniego trzeba kochać i szanowac Oni to czynia. , oby jak najczęsciej.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 08-11-2012 dexter
  Ciekawe jak długo ten Chiński Titanic popływa :P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 08-11-2012 wrazliwa
  Nie będę zazdrościć bo im się posypie wszystko.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 10-11-2012 sZpieg
  CIekawi mnie co zrobi dla bliżnich szczęsliwiec w totku z ubiegłego tygodnia coś około 40 milionów .
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 10-11-2012 Gość
  bardzo ciekawe, czekam na część drugą :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 16-11-2012 uutu
  nAsi bonzowie cos skromnie, pomyslow brak?
  Odpowiedz Zgłoś