Ekskluzywnym statkiem do peruwiańskiego raju

2 Komentarze
8 Zdjęć
Piątek, 25-05-2012

Dla mieszkańców Ameryki Południowej to prawdziwy klejnot w koronie i najcenniejsze dobro. Amazonia – bo o niej mowa – opisywana jest w kategoriach fenomenu przyrody. Amazonka przepływająca przez Brazylię, Peru i częściowo przez Kolumbię jest najdłuższą rzeką świata. Liczy 7040 km. Ciekawostką jest, że jej źródła zostały odkryte dopiero w 1996 roku przez ekspedycję prowadzoną przez Polaka – Jacka Pałkiewicza.

Dorzecze Amazonki to bajecznie zielony i soczysty las zajmujący powierzchnię 7 milionów kilometrów kwadratowych. W tej imponującej dżungli żyje co dziesiąty gatunek fauny i flory występujący na Ziemi. Nic więc dziwnego, że nazywamy Amazonię „zielonymi płucami Ziemi”.

Mimo że ogromna i rozsławiona w świecie, Amazonia nadal pozostaje tajemnicza i dziewicza, kusząc podróżników z całego świata. Amazonką kusi również Aqua Expeditions – pierwszy peruwiański operator ekskluzywnych rejsów po Amazonce. Organizator obiecuje przygodę życia i zapierające dech w piersiach widoki.

Wszystkie rejsy rozpoczynają się w Iquitos, do którego łatwo dotrzeć dzięki prostemu połączeniu z Limą. Po przylocie pasażerowie przewożeni są do portu i kwaterowani w komfortowych i klimatyzowanych kajutach ekskluzywnego statku. Ten luksusowy hotel na wodzie zabiera na pokład 32 pasażerów i wykwalifikowaną załogę. Każda kajuta przypomina elegancki apartament z panoramicznym oknem, które umożliwia obserwowanie rzeki przez cały czas trwania rejsu. Jeśli widoki komuś nie wystarczą, może skorzystać ze znajdujących się na pokładzie siłowni, jacuzzi, restauracji lub poleżeć na leżaku osłoniętym namiotem.

Trasa 7-dniowego rejsu prowadzi przez Amazonkę i jej dopływy. Program rejsu obejmuje zwiedzanie lasów deszczowych i dżungli oraz odwiedziny w wioskach zamieszkałych przez rdzennych mieszkańców. Na liście atrakcji znajduje się obserwowanie różowych delfinów, kajmanów, leniwców, amazońskich małp i niemal 200 gatunków ptaków. Amatorzy wędkowania będą mogli złowić piranię.

Aqua Expeditions promuje program „pakuj z głową”, za pośrednictwem którego podróżni mogą wspierać lokalne społeczności. Przygotowujący się do wyjazdu turyści mogą skorzystać z proponowanej przez organizatora listy, na której znajdują się potrzebne farmaceutyki i rzeczy codziennego użytku, które trafią na miejscu bezpośrednio do najbardziej potrzebujących.

Cena rejsu od osoby: od $5 950 do $6 650 (czyli od ok. 21 000 zł do ok. 23 000 zł)
http://www.aquaexpeditions.com/

Szczegółowy opis ekspedycji prezentuje Milesaway Travel.

AW

  • Sob., 26-05-2012 Gość
    dla ludzi bez wyobrazni
    Odpowiedz Zgłoś
  • Pt., 01-06-2012 amazonka
    cudowna propzycja alternatywa pokoju klimatyzowanego w Tunezji piciaWódy.
    Odpowiedz Zgłoś