Elitarny trend - czarne karty kredytowe z limitem 1 mln zł!

11 Komentarzy
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 28-11-2011

Coraz więcej najbogatszych Polaków nosi w portfelu czarną kartę kredytową, na której limit wydatków to 1 mln zł. Przyjemnie wyobrazić sobie zakupy, na które można wybrać się z taką kartą.

Z przywileju takiego korzystają przede wszystkim osoby, które powierzają bankom zarządzanie całym majątkiem (tzw. wealth management). Ale nie tylko - propozycję czarnej karty otrzymują również klienci private bankingu z przynajmniej 0,5 mln zł w aktywach, a czasem nawet po prostu dobrze rokujący klienci i wybrani celebryci.

Czarna karta kredytowa to prestiż, przywilej, ale też wstęp do elitarnego klubu osób otoczonych troskliwą opieką concierge’a i obdarowanych polisami opiewającymi na miliony euro. To też metoda banków na pozyskiwanie i utrzymanie najlepszych klientów.

Obecnie czarne karty w Polsce wydaje dziesięć banków. Tyle tylko, że większość kart tego typu wydawana jest „na zaproszenie banku”, co oznacza, że nie klienci wybierają karty, ale banki wybierają klientów, którym czarne karty wydadzą.

Według rankingu magazynu „Forbes” najlepsze czarne karty to MC World Signia Banku Millennium, która pojawiła się we wrześniu tego roku i MC World Signia Raiffeisen Banku. Wysoko ocenione zostały też niedawno wprowadzone na rynek karty: MultiBanku, BRE Banku, Noble Banku, Citi Handlowego oraz Alior Banku.

AWP

 • Pn., 28-11-2011 mik
  szpan dla buroków-groszorobów
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 28-11-2011 Gość
  jasne, a burakom bezgroszakom jezyk ucieka
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 28-11-2011 pytam
  taka karta z debetem 1 mln to najlepszy prezent na świeta np. dla ukochanej osoby !
  Co myślicie o takim prezencie ?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 28-11-2011 Gość
  Oj zazdrosni zazdrosni ci Polacy.Moim marzeniem i napewno wielu Polakom jest posiadanie tej karty
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 28-11-2011 Gość
  Marzenie, ale jak je zrealizować? jakies pomysły?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 29-11-2011 Gość
  moja znajoma ma taka karte, ale i tak w zwyczajnych sklepach placi najzwyklejsza debetowka, bo po prostu boi sie zlodzieji, po co wszyscy dookola maja wiedziec, ze dysponuje taka kasa. Ja mam tylko zlota, ale tez tak samo robie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-11-2011 oberbayern
  Gość (Wt., 29-11-2011) napisał:

  moja znajoma ma taka karte, ale i tak w zwyczajnych sklepach placi najzwyklejsza debetowka, bo po prostu boi sie zlodzieji, po co wszyscy dookola maja wiedziec, ze dysponuje taka kasa. Ja mam tylko zlota, ale tez tak samo robie.  i masz racje..tylko FAJANSIARZE obnosza sie ze swoim bogactwem
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-11-2011 PożyczMiWyobraźni
  Decoral, Pędzel, Czarna Karta. a 1milion PLN Do Afryki
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-11-2011 siwy mikołaCh
  pytam (Pn., 28-11-2011) napisał:

  taka karta z debetem 1 mln to najlepszy prezent na świeta np. dla ukochanej osoby !

  Co myślicie o takim prezencie ?

  Ja myśle że fajny prezent ale ciebie na niego nie stac z pewnością podaj imie i adres a nie szpanuj pseudo bogactwem i burżuazją.... Dzienkujem
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-11-2011 antek
  i co z takiej karty? kiedyś i tak trzeba oddać te pieniądze z odsetkami
  Odpowiedz Zgłoś
1 2