Emigracje amerykańskich emerytów

2 Komentarze
1 Zdjęcie
Środa, 04-11-2009

Emigracje amerykańskich emerytów

Niedawno magazyn Forbes opracował listę najbardziej przyjaznych emerytom miejsc na świecie. Kraje znajdujące się na liście to Kanada, Hiszpania, Malezja, Francja, Panama, Irlandia, Australia, Austria, Włochy i Tajlandia.

Państwa te oferują najlepszą opiekę zdrowotną, przystępne ceny i wysoki poziom kultury. Każde z tych miejsc reprezentuje inne dobra. Forbes zaleca emerytom ich dokładną analizę, która pomoże wybrać w ten sposób najodpowiedniejsze dla nich miejsce. Kathleen de Carbuccia, prezes Association of Americans Resident Overseas (Stowarzyszenia Amerykańskich Emerytów na Emigracji), proponuje aby zwrócić uwagę na dodatkową, bardzo ważną rzecz. Mianowicie na to, aby przyszli emeryci sprawdzili, czy w wybranym przez ich miejscu istnieje społeczność Amerykanów lub emigrantów mówiących w ich ojczystym języku, co z pewnością wiele ułatwi.

Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, należy pamiętać o najważniejszym. Emeryt musi oszacować, czy ze swoją emeryturą i świadczeniami z ubezpieczeń da radę godnie przeżyć każdy miesiąc w obcym kraju. Tak więc zachęceni tym pomysłem emeryci mimo wszystko niech mają rękę na pulsie.

Źródło: Forbes

ML

 • Śr., 04-11-2009 gość
  Tajlandia kraj wysokiej kultury seksualnej.Wiele ciekawych transwestytów
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 05-11-2009 gość
  gość (Środa, 04-11-2009) napisał:  Tajlandia kraj wysokiej kultury seksualnej.Wiele ciekawych transwestytów  dobre :)
  Odpowiedz Zgłoś