Gdzie na weekend: najpopularniejsze kierunki wycieczek

9 Komentarzy
9 Zdjęć
Piątek, 16-03-2012

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, czas zatem z nową energią wyruszyć na podbój Europy. Może zamiast tradycyjnych spacerów krótka wycieczka do jednej ze stolic?

Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl sprawdziło, jakie kierunki wybierają Polacy korzystając z wolnych dni. Pod uwagę wzięto 30 miast z 19 krajów, terminy od połowy marca do połowy maja i średnią cenę za dobę w hotelu dla 2 osób. Okazuje się, że najmniej zapłacimy za weekend w Bolonii, Mediolanie, Pradze, Edynburgu i Berlinie (706 zł – 836 zł). Poniżej 1 tys. zł zwiedzimy też
Rygę, Dublin, Rzym, Oslo, Madryt, Palma de Mallorca, Londyn czy Budapeszt.

Cena takiego weekendowego wypadu w dużej mierze zależy od kosztów zakwaterowania. Dla przykładu: bilet lotniczy do Oslo lub Londynu można kupić za naprawdę małe sumy, ale całościową cenę zawyżają droższe noclegi. Jedne z najniższych cen w Europie mają hotele w Wilnie (od 78 zł) oraz Tallinie (od 98 zł). Miasta, w których są jedne z najwyższych kosztów akomodacji to: Paryż, Genewa, a także, Helsinki, Sztokholm, Kopenhaga.

Na osób z zasobniejszym portfelem (od 1300 zł do 1800 zł) czekają Monachium, Nicea, Zurych, Amsterdam, Bukareszt, Wiedeń, Sztokholm, Bratysława, Porto, Genewa.

EM

 • Pt., 16-03-2012 Kuzniecov
  Chciałbym mieszkać w Pradze albo w Berlinie.Niestety los jest odmiennego zdania.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 16-03-2012 ATA
  właśnie chciałam lecieć na weekend (3 pełne dni) do Rzymu. Tanie loty, tanie noclegi, zwiedzanie komunikacja wyszło mi 1000 zł A gdzie posiłki itp.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 16-03-2012 lLanvin
  A ja za tydzien jade do Paryza,mam nadzieje,że spedze píekne chwile :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 17-03-2012 jjust
  wybieram sie niedlugo na 5 dni do Berlina, calosc wyniesie mnie maks 700 zl ;)
  P.S tez chcialabym mieszkac w Berlinie ... moze keidys??? kto wie...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 22-03-2012 conis
  Ja bym mogła przez jakiś czas mieszkać w Dublinie :) Obecnie mieszkam w Krakowie, w sumie też jest ok :) Jeśli chodzi o luksusowe miejsce na weekend to moim zdaniem resort Głęboczek jest idealny, ponadto mają tam dobrą kuchnię i winoterapię ;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 23-03-2012 hipek
  zlamalem noge nie jade nigdzie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 24-03-2012 Gość
  Ciągle chwalimy cudze, a o polskim tak mało. U nas też mamy miejsca i hotele warte opisywania na LuxLux, są piękne kurorty i jeszcze piękniejsze hotele, np. www.palace-pobierowo.pl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 24-03-2012 Gość
  Zgadzam się w pełni! Więcej Polski dla Polaków!

  Gość (Sob., 24-03-2012) napisał:

  Ciągle chwalimy cudze, a o polskim tak mało. U nas też mamy miejsca i hotele warte opisywania na LuxLux, są piękne kurorty i jeszcze piękniejsze hotele, np. http://www.palace-pobierowo.pl[…

  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-04-2012 emily
  Fajny serwis do rezerwacji miejsca parkingowego niedaleko lotniska parkinglotnisko24.pl . Zdecydowanie polecam, dla osób których bezpieczeństwo samochodu jest ważne. Pracownicy są profesjonalni , ceny niskie, a co najważniejsze wszystko przebiega sprawnie. Zaczynając od porównania cen i rezerwacji on line a kończąc na odebraniu auta z parkingu.
  Odpowiedz Zgłoś