Ginekologia nie tylko estetyczna

40 Komentarzy
4 Zdjęcia
Sobota, 23-02-2013

Kiedy Ewa Kasprzyk na wizji przyznała, że powiększyłaby sobie punkt G, spadła na nią lawina krytyki. W polskim społeczeństwie ginekologia estetyczna wciąż jest tematem, którego się unika. Kiedy już zacznie się o nim mówić, to w kontekście poprawy życia seksualnego. Tymczasem w gabinetach część zabiegów przeprowadzana jest ze względów religijnych.

Rekonstrukcja błony dziewiczej jako niespodzianka dla męża? To rzadkość, bo hymenoplastykę, jak nazywa się ten zabieg, robi się przede wszystkim u kobiet zamierzających wyjść za muzułmanina. Gdyby podczas nocy poślubnej okazało się, że świeżo poślubiona żona nie jest dziewicą, miałaby ona poważne problemy. Kobiety decydujące się na zabieg mogły utracić dziewictwo, bo w ich kręgu utrzymanie go do ślubu nie było konieczne lub np. w wyniku gwałtu.

Upowszechnienie hymenoplastyki w gabinetach przyczyniło się też do dziwniejszych praktyk, jak choćby operowania się, by móc ponownie sprzedać dziewictwo. Mężczyzna nie zorientuje się, że błona została zrekonstruowana, za to stwierdzić to może lekarz. Zabieg rekonstrukcji trwa od 10 do 20 minut i polega na zszyciu strzępków błony wchłanialną nicią. Powrót do życia seksualnego możliwy jest po 2-3 tygodniach.

O wiele bardziej skomplikowana jest rekonstrukcja łechtaczki po rytuale obrzezania. Najbardziej konserwatywni muzułmanie są jej przeciwni, jednak taki zabieg jest wręcz wskazany. Obrzezanie kobiet, w zależności od tradycji panującej w danym kraju, najczęściej polega na usunięciu łechtaczki i warg sromowych mniejszych lub na wycięciu całego sromu i zaszyciu otworu. Odwrócenie efektu zabiegu obrzezania równa się z umożliwieniem swobodnego oddawania moczu i odpływu krwi menstruacyjnej.

Oczywiście gabinety medycyny estetycznej odwiedzają także panowie. I również do nich kierowane są wybrane zabiegi z zakresu ginekologii. Niedawno pewien 45-letni Meksykanin zdecydował się na operację jądra. Nierówna wielkość jąder była dla niego takim utrudnieniem, iż postanowił jedno powiększyć – wypełnione zostało ono za pomocą igły. Operacja nie miała jednak nic wspólnego z religią.

U mężczyzn z powodów religijnych (wśród Żydów oraz muzułmanów) dokonywane jest obrzezanie. To, w sterylnych warunkach (w odróżnieniu od obrzezania kobiet), przeprowadzane jest właśnie w gabinetach. Podczas trwającej mniej niż godzinę operacji wycinany jest fragment napletka lub jego całość. Choć (np. w Niemczech) pojawiają się próby zakazu przeprowadzania zabiegu tylko ze względu na religię, obrzezanie jest powszechne nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale i w Europie.

Ginekologia estetyczna jest jednym z najszybciej rozwijających się rodzajów chirurgii plastycznej. Gabinety widać kryją w sobie więcej tajemnic niż pogoń za młodością i pięknem – to także leczenie czy po prostu przywracanie do normalności.

Orientacyjne ceny operacji intymnych (wg Estheticon.pl)

Obrzezanie – od 2522 do 3529 zł
Odtwarzanie błony dziewiczej – od 4240 do 5640 zł
Plastyka pochwy (waginoplastyka) – od 6707 do 11517 zł
Plastyka warg sromowych (labioplastyka) – 3585 do 5464 z

MM

Ginekologia nie tylko estetyczna

Ginekologia estetyczna jest jednym z najszybciej rozwijających się rodzajów chirurgii plastycznej

 • Ginekologia nie tylko estetyczna
 • Ginekologia nie tylko estetyczna
 • Ginekologia nie tylko estetyczna
 • Ginekologia nie tylko estetyczna
 • Pt., 22-02-2013 josh
  Większości opisanych powyżej przypadków powinno się gratis dołożyć usługę medyczną tzw gunhead.....to swego czasu bardzo popularna forma leczenia chorób umysłowych....przystawia się lufę do głowy i czas na chwileczkę zapomnienia pociągając za spust......
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 22-02-2013 Gość
  im tylko potrzebna jest plastyka mozgu i to wszystko hahaha
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 22-02-2013 dexter
  Gość (Pt., 22-02-2013) napisał:

  teraz wszystkie ku.rw.y bedą dziewicami hahaha dobre hahahaha

  Dokładnie, i będzie taka rozjechana mówiła ze jest dziewicą :D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 22-02-2013 Snaxy
  Moim zdaniem taki prezent niespodzianka to straszna głupota osobiście czułbym się zażenowany gdyby mi żona coś takiego zafundowała wole oryginalne w dniu ślubu to najlepszy prezent.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 22-02-2013 alice
  fajnie:) będę udawała grzeczną dziewczynkę
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 22-02-2013 ktos
  I teraz jak będę szukać zony to trafię na "dziewicę" którą przez kilka lat miało kilkunastu chłopa lub więcej. Przeraża mnie to.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 22-02-2013 Gość
  w cywilizowanych krajach robi się to od dawna
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 22-02-2013 Gość
  hahahaha , dla męża , jahahahahahaha
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 22-02-2013 jarek
  takie idiotyzmy moga byc tylko w chorym kraju!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 22-02-2013 Mój pseudonim1
  Kłamstwo - co by nie robić - i tak pozostanie kłamstwem. Z kobietą nie-dziewcą jest jak z używanym samochodem: nigdy nie masz pewności co i ile było robione i kiedy to wyjdzie na wierzch.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4