Gstaad - synonim luksusu u podnóża Alp

6 Komentarzy
32 Zdjęcia
Poniedziałek, 24-09-2012

Gdyby pomyśleć, co szwajcarskiego kojarzy się z luksusem, większość odpowiedziałaby sobie, że dobry zegarek. Jest jednak takie miejsce w Szwajcarii, które z luksusem ma jeszcze więcej wspólnego. To Gstaad - cel podróży i miejsce relaksu europejskiej elity.

Gstaad jest niezwykle malowniczym miasteczkiem położonym w zachodniej Szwajcarii. Bajkowe krajobrazy, typowe dla tego miejsca, to zasługa nie tylko Alp, ale także spójnej koncepcji architektonicznej. Budowa i przebudowa domów bez zgody władz jest tam zakazana. Do tego nie ma tam wielkiego zgiełku, typowego dla kurortów o mniej ekskluzywnym charakterze.

Kurort chętnie odwiedzały m.in. takie sławy, jak księżna Diana czy Michael Jackson. Sławy do miasteczka przyciągają, poza doskonałymi stokami narciarskimi, również eleganckie restauracje i luksusowe butiki, choćby Hermes czy Louis Vuitton. Nie brakuje oczywiście 5-gwiazdkowych hoteli, wśród których króluje Gstaad Palace Hotel.

Jest on klasą samą w sobie, podobnie jak elitarny klub Eagle Ski Club, powstały w 1957 roku. Należy do niego luksusowy dom z najlepszym widokiem na Alpy Szwajcarskie, gdzie panuje iście kameralna atmosfera. Należeli do niego, poza najczęściej kojarzonym Polakiem z Gstaad Romanem Polańskim, m.in. Liz Taylor i Richard Burton.

O samym posiadaniu domku w Gstaad mówi się jak o stylu życia. Taka chatka to oaza spokoju, w niczym nie ujmująca luksusom w najlepszych hotelach.

Hotele 5-gwiazdkowe (ceny orientacyjne za pokój 2-osobowy):

Gstaad Palace, nocleg od 3000 zł
Grand Hotel Bellevue, nocleg od 1850 zł
The Alpina Gstaad, nocleg od 2800 zł(otwarty od grudnia 2012)
Wellness & Spa-Hotel Ermitage, nocleg od 1370 zł
Lenkerhof Alpine Resort, nocleg od 1350 zł

 

 

MM

 • Pt., 21-09-2012 Gość
  St.Moritz jest bardziej snobistycznym miejscem
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-09-2012 Gość
  Ale Gstaad jest fajniejsze ...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 26-09-2012 Gość
  St. Moritz jako miasto jest niezbyt ladne, Gstaad zdecydowanie lepszy. A snobizm jest dyskusyjny...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 18-10-2012 Piekna miejscowosc
  A u nas tandeta, brak dyscypliny architektonicznej, stare wersalki, kolejki na wyciagi, brudne kible itd... :(((
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 04-12-2012 Gość
  Szwajcaria podobno piękna,zwłaszcza teraz zimą. słyszałam, że mają świetne warunki do szaleństw na stoku. w którym biurze najlepiej się rozejrzeć za ofertami w tamte rejony?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 04-12-2012 Gość
  Gość (Wt., 04-12-2012) napisał:

  Szwajcaria podobno piękna,zwłaszcza teraz zimą. słyszałam, że mają świetne warunki do szaleństw na stoku. w którym biurze najlepiej się rozejrzeć za ofertami w tamte rejony?


  sprawdz sobie na travleplanet.pl,tam maja spory wybor dodatkowo moznajeszcze wykupic rozne ubezpieczenia, np sprzetu, przydatne dla osob ktore maja swoj i nie malo za neigo zaplacily
  Odpowiedz Zgłoś