Gucci jest Eko

2 Komentarze
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 11-03-2013

Gucci wprowadza kolekcję ekologicznych torebek. Linia powstała we współpracy z Livią Firth i jej Green Carpet Challenge. Aktywnie działającą na rzecz mody przyjaznej naturze Firth przekonuje, że etyka i odpowiedzialność mogą iść w parze z szykiem i wyrafinowaniem kojarzonym z luksusową modą. 

W ramach współpracy z domem Gucci powstała pierwsza linia torebek ze skóry z certyfikatem Rainforest Alliance – organizacji działającej na rzecz ochrony lasów tropikalnych i odpowiedzialnego wykorzystywania zasobów natury. Projekt ma zwrócić uwagę na problemy hodowli i produkcji skór naturalnych w Ameryce Południowej, które mają bezpośredni, negatywny i niebezpieczny wpływ na lasy Amazonii.  

Skóry, z których pracownie Gucci wykonały ekologiczną kolekcję pochodzą od ściśle nadzorowanych producentów przestrzegających restrykcyjnych przepisów chroniących środowisko naturalne i jego dzikich mieszkańców. Certyfikat daje gwarancję etycznej produkcji i funkcjonowania zakładów, z których pochodzi materiał. 

Eko torebka włoskiego domu mody dostępna będzie w trzech różnych fasonach: Tote, Hobo i Jackie. Wszystkie w modnym kolorze wina i z okuciami w odcieniu złota. Do każdego dodatku dołączony jest specjalny paszport potwierdzający pochodzenie i jakość skóry, z której uszyta została torebka.

Włączając się do projektu, dyrektor kreatywna Gucci – Frida Giannini podkreśla, jak w ostatnich latach zmienił się odbiorca dóbr luksusowych, który poza tym, że oczekuje ciekawego wzorniczo produktu nienagannej jakości, chce również znać jego pochodzenie i warunku, w jakich produkt ten został wykonany. Metka „Made In Italy” przestaje wystarczać, muszą iść za nią dodatkowe informacje i gwarancje. 

AW

Gucci jest Eko

Pierwsza linia torebek Gucci ze skóry z certyfikatem Rainforest Alliance

 • Gucci jest Eko
 • Gucci jest Eko
 • Gucci jest Eko
 • Gucci jest Eko
 • Pn., 11-03-2013 Gość
  i wszystkie brzydkie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 02-05-2013 Gość
  każdy powód jest dobry do podniesienia ceny..... torebki przeciętne, jednak skórzane... i co mi po certyfikacie....wkurza mnie to eco, które przestało być "powrotem do natury" a robi furorę eko-nomiczną
  Odpowiedz Zgłoś