Gucci przegrywa z Guess

Tagi: Gucci, Guess, procesy
3 Komentarze
4 Zdjęcia
Sobota, 11-05-2013

Wydawać by się mogło, że tocząca się od 2009 roku walka o słynne „G” skończyła się rok temu, gdy nowojorski sąd nakazał marce Guess wypłacić 4,7 milina dolarów odszkodowania marce Gucci. Kwota miała być zadośćuczynieniem za kopiowanie powszechnie rozpoznawalnych symboli i wzorniczych rozwiązań słynnego włoskiego domu mody. 

Przedstawiciele Guess nie zamierzali jednak pokornie skłonić głów i wszystko wskazuje na to, że nie będą musieli. Przynajmniej w swojej ojczyźnie. Sprawa powróciła na salę sądową, tym razem we Włoszech (pozew złożono w Nowym Jorku, Mediolanie, Paryżu i Chinach) i w Mediolanie sąd miał w kwestii nieuczciwej konkurencji zupełnie inne zdanie niż koledzy z Manhattanu. Markę Guess oczyszczono ze wszystkich zarzutów. Co więcej, sędzia unieważnił również kilka znaków towarowych zastrzeżonych przez dom mody Gucci, w tym charakterystyczną układankę z liter G.

Szef Guess, Paul Marciano, komentując zwycięstwo, nazwał taktykę Gucci zastraszaniem, postępowaniem złym i krzywdzącym. Marciano lata sądowej batalii nazwał „niepotrzebnym sporem, który można było w prosty sposób rozwiązać zwykłym telefonem, jakiego szefostwo Gucci nigdy nie wykonało”.

Gucci zapowiada odwołanie się od wyroku i dalszą walkę. Procesy we Francji i Chinach nadal się toczą. 

Przeczytaj również o sądowej wojnie Christiana Louboutina i Yves Saint Laurent o inny słynny znak towarowy.

AW

 • Sob., 11-05-2013 Gość
  Bu ci stralil swój luksus na zachodzie, ogromne ilosci podróbek , to po siła markę,a poza tym jakość Made in china niestety to gwóźdź do trumny. W milaco teraz Todsy, i MONCLER króluje . Pewnie do dolski, jak każda i ta moda dojdzie , ale 50 lat :-)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 11-05-2013 Gość
  Zgadzam sie z przedmówca. Gucci to tandeta
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 11-05-2013 Gość
  Gucci stralil swój luksus na zachodzie, ogromne ilosci podróbek , to po siła markę,a poza tym jakość Made in china niestety to gwóźdź do trumny. W milaco teraz Todsy, i MONCLER króluje . Pewnie do dolski, jak każda i ta moda dojdzie , ale 50 lat :-)
  Odpowiedz Zgłoś