Heider Ackermann następcą Karla Lagerfelda

3 Komentarze
1 Zdjęcie
Wtorek, 23-11-2010

Heider Ackermann następcą Karla Lagerfelda

Co jakiś czas w mediach pojawiają się plotki o ewentualnej emeryturze Karla Lagerfelda. Kwestie szczególnie często podejmują modowi blogerzy, którzy licytują się w swoich typach na jedno z najbardziej prestiżowych stanowisk w branży. Sam zainteresowany konsekwentnie milczy, albo dementuje, a wszyscy – ciszej lub głośniej - snują domysły, kto kiedyś przejmie dom mody Chanel.

W listopadowym wydaniu Numero sprawa powróciła, a Lagerfeld zechciał się wypowiedzieć. W udzielonym magazynowi wywiadzie projektant mówi: „mam dożywotni kontrakt, zatem to ode mnie zależy komu zechcę go przekazać. Jeśli miałbym zdecydować teraz, byłby to Heider Ackermann”. Karl Lagerfeld bardzo pochlebnie wypowiadał się o pracy Ackermanna. Zaprosił go też na pokaz kolekcji Chanel.

Kolumbijczyk z urodzenia, Belg z wykształcenia wywodzi się ze słynnej Akademii Sztuk w Antwerpii. Często porównywany do Ricka Owensa, zasłynął krawieckimi eksperymentami ze skóry, którą traktuje w wyjątkowo oryginalny sposób. Projektant za komplement i wyróżnienie ładnie podziękował i przyznał, że to zaszczyt usłyszeć pochwały od Monsieur Lagerfelda

Co z tego wyniknie, wie tylko Karl Lagerfeld. Cała reszta modowego świata zastanawia się niepewnie, jak by to było skrzyżować wzorniczą fantazję Ackermanna ze słynną paryską tradycją.

AW

 • Śr., 24-11-2010 gość
  Jak można byc Belgiem z WYKSZTAŁCENIA?
  Lagerfeld jeszcze długo będzie pracował. To tytan pracy. Nikt go na pewno godnie nie zastąpi. Mnie się marzy, ale to raczej mało prawdopodobne:-)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 24-11-2010 gość
  Uważam, że tylko Jil Sander by się nadawała.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 25-11-2010 gość
  kościstoplecowe te jego modelki :P
  Odpowiedz Zgłoś