Jak szybko przejść odprawę?

11 Komentarzy
1 Zdjęcie
Sobota, 13-02-2010

Jak szybko przejść odprawę?

Z faktem, że przechodzenie przez odprawę bywa nużące, zgodzą się wszyscy, którzy choć raz lecieli samolotem. Podpowiadamy, co trzeba zrobić przed wyjazdem, aby choć trochę usprawnić tę czynność.

Spakuj swój bagaż warstwowo. Pierwsza powinna być warstwa ubrań, potem elektronika, ponownie ubrania i na końcu cięższe rzeczy. To pozwoli na celniejszą obserwację przedmiotów przez rentgenowską maszynę.

Spakuj tylko taką elektronikę, która ma małe gabaryty, na przykład iPoda. Laptopy, konsole czy odtwarzacze DVD będą wymagały wyjęcia ich na oddzielnej taśmie do skanowania, co przedłuży odprawę.

Jeśli wieziesz prezenty dla bliskich, nie pakuj ich, a jeśli to zrobisz, licz się z rozpakowaniem ich na lotnisku w celu bezpieczeństwa.

Bagaż podręczny dozwolony jest w postaci jednej torby, do której możesz zapakować pojemniki o zawartości 100ml płynu. Jeśli chcesz mieć przy sobie leki, jedzenie dla dziecka, mleko, ich ilość musisz najpierw zadeklarować.

Takie rzeczy jak żywność, perfumy, alkohol itp. najlepiej włóż do osobnej torby, lub wyślij przed sobą a najlepiej zostaw w domu.

Jeżeli wszyscy dostosowalibyśmy się do tych rad, być może kolejki przy odprawie trochę by się skróciły, a atmosfera nie byłaby tak nerwowa.

Fot. SXC.hu

ML

 • Sob., 13-02-2010 gość
  ja tam latam bez wiekszych problemow
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 13-02-2010 slim_slim_slim
  jesteśmy na luxlux, więc może zasadnym było napisać o priority pass? a co z odprawą przez internet?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 13-02-2010 gość
  Napisali by więcej o klasie biznes i traktowaniu vip.
  Odprawa w biznesie jest o wiele sprawniejsza. Po drugie z kartą frequent flyera jest dostep do executive lounge - bar, przekaski, prasa, tv. Oczekiwanie tam nie jest nużące.
  Elektroniki nie polecam pakowac nikomu do głównego bagazu. Zawsze w podrecznym.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 13-02-2010 gość
  tia... jeśli włożysz laptopa go głównego bagażu to możesz się z nim pożegnać. poza "radą" o warstwach to wszystko jest napisane na stronach linii lotniczych. nic odkrywczego. napiszcie jeszcze "leć w klapkach - szybciej będzie je zdjąć w trakcie odprawy". kiepski tekst.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 13-02-2010 goldi
  komuś się pomysły na artykuły skończyły???:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 13-02-2010 gość
  hehe luxlux a tekst jak dla ludzi, którzy przygotowują się do pierwszego lotu w życiu... żenada
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 14-02-2010 gość
  "Jeśli chcesz mieć przy sobie leki, jedzenie dla dziecka, mleko, ich ilość musisz najpierw zadeklarować." - he? Nigdy nie musialam tego robic. Jesli juz, to najwyzej probowac gerbera na oczach celnika. Nic wiecej.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 18-02-2010 gość
  Jak to, najpierw ubrania a potem elektronika?! Przeciez w wielu liniach wymagane jest przewozenie wszelkiem elektroniki w bagazu podrecznym...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 19-02-2010 gość
  "Z faktem, że przechodzenie przez odprawę bywa nużące, zgodzą się wszyscy, którzy choć raz lecieli samolotem. Podpowiadamy, co trzeba zrobić przed wyjazdem
  , aby choć trochę usprawnić tę czynność."
  Przyjdz kilka dni wczesniej i popraktykuj stanie w kolejce
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 19-02-2010 gość
  "Takie rzeczy jak żywność, perfumy, alkohol itp. najlepiej włóż do osobnej torby, lub wyślij przed sobą a najlepiej zostaw w domu." czy osoba to piszaca ma zielone pojecie o lataniu, odprawie i robila to chociaz raz w zyciu?? Nie- najlepiej wloz do osobnej torby a MUSISZ WLOZYC DO ODOBNEJ TORBY bo inaczej to stracisz!!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
1 2