Jest pięknie: poznański SPOT

21 Komentarzy
7 Zdjęć
Poniedziałek, 06-04-2009

Jest pięknie: poznański SPOT

W 1895 była tu elektrownia, w 1918 – serownia i mleczarnia, w 1922 – fabryka tabaczna, w 1929Zakłady Artystyczne i Odlewnia Brązu, w czasie wojny – łaźnia, dzisiaj jest tu SPOT - jeden z ważniejszych adresów w Poznaniu.

Budynek znajduje się niedaleko Starego Browaru, w centrum miasta, ale w otoczeniu zieleni. XIX-wieczne miesza się z nowoczesnym, a minimalistyczne wnętrza korespondują z bogatą ofertą. SPOT łączy design, literaturę, modę, stylizację, sztukę i sport. Miejsce oprócz tego, że sprzedaje atrakcyjne przedmioty, twórczo kreuje czas odwiedzających. Można tu wypić kawę, spróbować autorskiej kuchni Daniela Olssona, wziąć udział w warsztatach tematycznych, poczytać, albo odwiedzić SPA i pracownię fryzjerską. SPOT to również sklep z winami i butik z ubraniami od młodych, polskich projektantów. Z myślą o najmłodszych stworzono Księgarękę – miejsce, które dzieciakom oferuje cały zestaw najróżniejszych, edukacyjno - zabawowych atrakcji.

Ważną pozycję w ofercie SPOT zajął cykl imprez modowo – muzycznych pARTy. Niekonwencjonalne formy i aranżacje w rytm muzyki proponowanej przez najlepszych polskich dj’ów wpisują projekt do kalendarza nie tylko poznańskiej sceny muzycznej. 

Dolna Wilda 87
61-501 Poznań
Tel. +48 61 835 88 40
Czynne od wtorku do niedzieli.
http://www.spot.poznan.pl/

Czekamy na kolejne zgłoszenia. E-mail powinien zawierać rzeczowy opis projektu z jasnym zaznaczeniem, że autor ma do niego wszelkie prawa. Tekst należy poprzeć zdjęciami lub wizualizacjami.
Kontakt z redakcją: jestpieknie@luxlux.pl

Jest pięknie: poznański SPOT

Jest pięknie: poznański SPOT

Jest pięknie: poznański SPOT

Jest pięknie: poznański SPOT

Jest pięknie: poznański SPOT

Jest pięknie: poznański SPOT

AW

  • Wt., 17-11-2009 gość
    Dość blisko Browaru jest, ale żeby od razu pisać, że jest to w Centrum? Wilda nie należy do Centrum Poznania tylko sąsiaduje.
    Miejsce jest ciekawe, chociaż mnie nie zachwyciło, nie podoba mi się to połączenie starego stylu i nowoczesności, jak dla mnie nie jest udane. Nie poraziło mnie, przeciętnie. Jednak wiele osób bardzo lubi to miejsce.
    Odpowiedz Zgłoś
1 2 3