Khroma Beauty od Kardashianek w ogniu krytyki

8 Komentarzy
4 Zdjęcia
Piątek, 07-12-2012

Sztuczne rzęsy, maskary, cienie do powiek i pudry od sióstr Kardashianek zaprezentowano w lipcu, a premierę zapowiedziano na zimę tego roku. Jeszcze nie skończyła się jesień, a sygnowana ich nazwiskiem linia kosmetyków do makijażu Khroma Beauty przysparza kolejnych problemów.

W październiku Kardashianki zostały oskarżone o kradzież znaku towarowego. Michael Rey z firmy Chroma Makeup uznał, że nazwa linii kosmetyków Kardashianek jest niemal identyczna i trudno odmówić mu racji. Zbytnie podobieństwo może źle wpłynąć na wizerunek jego marki. Produkty od Kardashianek są w końcu tańsze i o wiele gorsze jakościowo. Nie dziwią więc obawy o to, że łatka kiepskich produktów przypięta zostanie kosmetykom Chroma Makeup.

Na tym zamieszanie wokół kosmetyków Kardashianek się nie zakończyło. Podobne zarzuty wobec sióstr-celebrytek kieruje firma Kroma Makeup z Florydy. Nie zgodził się z nimi przedstawiciel BoldFace, reprezentujący siostry Kardashian, zapewniając, że kwestie używania nazwy Khroma Beauty zostały uregulowane prawnie. Co więcej, w ubiegły piątek sam złożył pozew do sądu. W skardze przeciwko firmie Kroma Makeup stwierdził, że Kroma w jej nazwie nie ma większego znaczenia i jest pojęciowo słabe.

Cóż, ostatni krok firmy BoldFace to klasyczne odwracanie kota ogonem. Jaki przyniesie efekt – sami jesteśmy ciekawi. Uważacie, że Kardashianki powinny iść w zaparte? Czy może wykorzystywanie nazw firm o 12-letniej w przypadku Chroma Makeup i 8-letniej w przypadku  Kroma Makeup tradycji jest ciosem poniżej pasa?

MM

 • Pt., 07-12-2012 Gość
  Ktoś zaczynający od sex taśmy ze złotym deszczem;) nie będzie miec klasy po założeniu ciuchów i butów z górnej półki. Sensacja (bardzo tania), dwuznacznośc wręcz kontrowersyjnośc to siła napedowa biznesu prowadzonego przez tę dziwną rodzinę!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 07-12-2012 Gość
  "i jest pojęciowo słabe"

  co macie na mysli, sugerujac, ze polowa nazwy firmy jest 'pojeciowo slaba'? :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 19-12-2012 Gość
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-12-2012 evrybay
  to, że ciągle szukamy czegoś, co sprawi nam większą przyjemnośc, wcale nie jest złe, pragnienia w nas nieustannie zwiększają się i poprzez to, kierunkują nas gdzieś, gdzie nie mamy pojęcia. Dlaczego? Bo nasze wybory wclae nie są naszymi wolnymi wyborami, jesteśmy jak marionetki pociągani za sznurki przyjmności i kalkulacji. Najpierw pomyślmy o tym, czym jest nasz cel, czy odkryliśmy cel życia? Gdzie jesteśmy, czym jesteśmy? Co wypełnia nasze życie? Czy potrafimy brać? ( o dawaniu już nie mówię) , ale warto nad tym pomyleć, gdyż odpowiedzi pomogą nam w roziązaniu większości problemów, jakie nas spotykają
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 27-12-2012 martini
  Dziwne, że zarówno Chroma jak i Kroma make up nie mieli nic przeciwko swoim podobnym nazwom 8 lat temu, za to teraz o nazwę Khroma już mają.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 07-01-2013 Gość
  zamiast kroma powinny nazwać pajda i będzie git;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-01-2013 perseffona
  Ja myślałam ze ta/ten w środku to ten od Dody :-)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 18-01-2013 Gość
  ojj tam teraz sapia bo Kardeshianki cos zrobily i sa slawne a tamtych boli ze ich produtkt nigdy nie bylo az tak slawne ... norma chca sie wypromowac na nich omg ...
  Odpowiedz Zgłoś