Kidstown: kilka sposobów na nudne wnętrze

2 Komentarze
8 Zdjęć
Niedziela, 18-12-2011

Dekoracja ścienna to łatwy, niedrogi i bardzo efektowny sposób na  zmianę dziecięcego pokoju.

Naklejki sprawdzają się jako koło ratunkowe dla wnętrza potrzebującego natychmiastowego liftingu. W kilka chwil monotonna ściana może nabrać wyjątkowego charakteru. Bajkowe motywy, przyjazne zwierzaczki, pojazdy kosmiczne lub barwne kwiaty, ucieszą każdego malucha i sprawią, że będzie chętniej przebywał w swoim pokoju. Ścienna ozdoba może być dla kilkulatka punktem wyjścia do wciągającej zabawy: po naklejonej ulicy wspaniale jeździ się resorakiem, a przy kolorowym domku urządzanie pikniku dla lalek jest przyjemnością. Dzieci w wieku szkolnym mogą skorzystać z naklejki-kalendarza albo zmywalnych aplikacji na notatki. To skuteczniejszy sposób na słabą pamięć, niż małe, gubiące się karteczki. Niezaprzeczalnym atutem naklejek jest łatwość z jaką można je umieścić w wybranym miejscu (na ścianie, meblach czy szybach) i fakt, że równie łatwo można je usunąć, nie niszcząc powierzchni. To sprawia, że aranżacja pokoju jest elastyczna, i może się dopasowywać do wieku dziecka, jego aktualnych zainteresowań, albo wręcz zmieniać sezonowo - np. na święta lub urodziny.

Jeśli chcesz naprawdę spektakularnej zmiany przyjrzyj się fototapetom i muralom. Ich najważniejszą cechą jest duży format. Przy pomocy fototapety zrealizujesz marzenia swojego dziecka o podróżach pod piracką banderą, przeniesiesz je w świat dinozaurów, zachęcisz do gry w koszykówkę lub wesprzesz zamiłowanie do konnej jazdy. Wielkoformatowa mapa świata jest świetnym punktem wyjścia do dekoracji pokoju młodego podróżnika. Duże, realistyczne obrazy sprawiają, że pokój nabierze niepowtarzalnego charakteru i stajnie się ulubionym miejscem w świecie twojego dziecka.

Wiele wspaniałych możliwości stwarzają tapety. Jeśli tapetowanie kojarzyło ci się dotąd ze żmudnym pokrywaniem ścian klejem, a później kłopotliwym zdrapywaniem pasów papieru ze ściany, czas zmienić swoje podejście. Obecnie do wytapetowania pokoju wystarczy trochę wody. Tapety nowej generacji przykleja się zwilżając je, a usuwanie nie wymaga  wysiłku - tapeta schodzi łatwo całym pasem. Skoro klejenie nie jest problemem, to jak wykorzystać ozdobne walory tapet? Wyrazisty wzór i mocny kolor zastosowany na jednej ze ścian lub jej fragmencie jest wypróbowanym sposobem na metamorfozę pokoju, nie tylko dziecięcego. Do uzyskania kompletnej aranżacji wystarczy kilka dodatków - np. poduszek i narzuty, pudełek czy ramek w zbliżonej gamie kolorystycznej.

Inspiracji do zmian szukaj na stronie www.kidstown.pl.

MJ

 • Niedz., 18-12-2011 vfvf
  "Dekoracja ścienna to łatwy, niedrogi i bardzo efektowny sposób na zmianę dziecięcego pokoju." :( Bo jak wiadomo dobrze sytuowanym ludziom zalezy, zeby bylo niedrogo. I to wlasnie jest luksus. I plastikowe naklejki.
  A sciany w pokoju dziecinnym malowane przez artyste to zapewne badziew jakis.vf
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 19-12-2011 lila
  Kolorowy badziew - może coś bardziej oryginlanego...
  Odpowiedz Zgłoś