Kolektyf.pl: Przyciągamy tych, których miłość jest odważna i szalona

9 Komentarzy
8 Zdjęć
Niedziela, 10-03-2013

Twórcy grupy Kolektyf.pl ze ślubnego tortu wzięli kawałek najbardziej kreatywny, bliższy sztuce niż nudnej sztampie. Fotografują, filmują, zapewniają oprawę muzyczną, albumy i zaproszenia, tworząc pierwszą taką grupę na polskim rynku. Jak pracują i na czym polega ich wyjątkowość? Na pytania LuxLux.pl odpowiadają Iza Marczak i Magda Kisio.

Fotografowie, filmowcy, kapela, zaproszenia, winietki, albumy – czym zajmuje się i jak pracuje Kolektyf.pl? Wkraczacie trochę w obowiązki konsultanta czy tylko mi się wydaje?

Absolutnie nie wkraczamy w obowiązki konsultanta, nie organizujemy ślubów, nie pobieramy dodatkowych prowizji. Dbamy jedynie o oprawę artystyczną, przed i w trakcie wydarzenia. Naszą zaletą jest to, że się znamy i lubimy ze sobą współpracować. Para młoda może zdecydować się na pracę z całą naszą piątką, ale również może wybrać tylko jednych z nas. Oczywiście im nas więcej, tym atrakcyjniejszy rabat można uzyskać.

Rynek ślubny, jako dość specyficzna branża, jest zapełniony, konkurencja ogromna. Jak się w nim odnajdujecie? W ostatnim czasie agencje ślubne powstają jak grzyby po deszczu.

Ten ślubny tort jest bardzo duży do podziału i myślimy, że jeśli ktoś  jest dobry, to na pewno znajdzie swoich klientów. Poza tym klienci są bardzo różni i to, co się podoba jednym, innych może nie zachwycać. Nie mamy managera,  który pobierałby dodatkową prowizję. Jesteśmy zupełnie nowym tworem na naszym rodzimym rynku. Nie spotkaliśmy jeszcze podobnej grupy.

Czym się zatem wyróżniacie?

Oprócz standardowej oferty proponujemy bardziej wyszukane, artystyczne rozwiązania podążając za trendami. Sesje w stylu komiksowym, klipy w stylu vintage, kapela bez disco-polo, designerskie zaproszenia, autorskie albumy. To tylko mała część z tego co możemy zaproponować parze.

Jak duży udział w waszej pracy mają aktualne trendy? Czy to wszystko, o czym ostatnio się mówi – filmy jak ze szklanego ekranu, sesje buduarowe, lata 20., sesje trash the dress – dotarło już do Polski?

Zawsze jesteśmy na bieżąco z najnowszymi trendami i czekamy na śmiałków, którzy z takim samym zapałem chcieliby wcielić je w życie! Jeśli masz na myśli przyjęcia w stylu Jamesa Bonda czy Wielkiego Gatsbiego, to jeszcze nie mieliśmy przyjemności. Częściej można zauważyć wykorzystywanie spójnych detali, które nawiązują do danej epoki czy jakiejś ekranizacji, ale nie są to tak duże przedsięwzięcia, jakie można zobaczyć w USA. Sesje buduarowe stają się coraz bardziej popularne, nie jesteśmy jednak ich fanami. Natomiast sesje trash the dress jak najbardziej odbywają się u nas. Na wielu plenerach na koniec młodzi lądują w wodzie, sesje realizowane są na polach czy w opuszczonych budynkach. Po takich akcjach suknia panny młodej może należeć już tylko do niej.


„Grupa ludzi, którzy dobrze wiedzą, że zasługujecie na najlepsze wesele” - to wasze słowa. Jakie powinno być zatem najlepsze wesele?

Przede wszystkim ze smakiem, a co za tym idzie nowoczesne, kreatywne i nieszablonowe. I bardzo istotne - bez zbędnego stresu. My przyciągamy tych, których miłość jest odważna i szalona. Na takim weselu Kolektyf.pl czuje się najlepiej. Działamy wówczas zgodnie z oczekiwaniami pary młodej wykorzystując naszą fantazję i niestandardowe pomysły. Nasi klienci wiedzą, czego mogą się spodziewać po współpracy z nami, znają nasze portfolio i potencjał. Każdy z nas ma również spory bagaż artystycznych doświadczeń nie tylko z branży ślubnej.

Ile jest w dzisiejszych weselach hołdu dla tradycji? Może wcale nie są one tak nowoczesne, jak się wszystkim wydaje?

Bywa różnie, rzeczywiście schemat,  że wesela robi się dla rodziców się powtarza, jednak spotykamy na swej drodze takie pary, które albo sprytnie to łączą ze swoimi oczekiwaniami, albo rzeczywiście deklarują, że organizują zabawę dla siebie. Babcia przeżyje, ciocia też, a para nie będzie mieć żadnych wyrzutów sumienia, że zrobili coś wbrew sobie. Coraz częściej spotykamy się z zaproszeniem urzędnika na ślub w plenerze, bardzo często młodzi ograniczają oczepinowe zabawy i decydują się jedynie na rzucanie welonem i muszką. Są i tacy, którzy lubią założyć kapelusz do czarnego garnituru czy pokazać nowy tatuaż, który dobrze się komponuje z suknia ślubną.

Narzeczeni przychodzą do was z własnymi pomysłami czy raczej liczą na waszą inwencję?

Zazwyczaj mają swoją wizję ślubu, co bardzo ułatwia nam pracę, lubimy jasno określić warunki współpracy. Zawsze proponujemy swoje pomysły, nasze inspiracje często stają się bardzo przydatne. Przed każdą realizacją spotykamy się z parą i staramy się trochę poznać, po takiej rozmowie zazwyczaj wiemy, na ile szaleństwa jesteśmy sobie w stanie pozwolić. Czy projekty  mogą być zrobione z jajem, czy film może być czarno-biały bądź ekstremalnie stylizowany na lata ’50, czy też na sesji plenerowej robimy akcję trash the dress.

Największą pamiątką tego najważniejszego dnia w życiu są zwykle zdjęcia i film. W Kolektyfie za tę działkę odpowiedzialni są Keesho i Lovesick. Na czym polega wyjątkowość ich działań?

Film i fotografia to pamiątka, która pozostaje na lata. Nasi filmowcy kręcą wyjątkowe klipy lustrzankami, unikając rutyny i dłużyzn. Poza obrazem istotną sprawą w realizacji jest montaż, który opowiada historie i pokazuje prawdziwe emocje. Wszystko to spaja muzyka, która podkreśla jeszcze bardziej charakter klipu. Dla par lubiących ekstremalne ujęcia mamy również do dyspozycji kamerę sportową. Keesho z kolei są od zatrzymywania tych najwłaściwszych momentów.  Ich reportaże są żywe i pełne bliskości. Ich sesje plenerowe to uczta dla tych, którzy kochają kolory, lubią trochę poeksperymentować i nie boją się szeroko uśmiechać. Oprócz stałej obsługi proponują również tzw. ścianę  - goście za pomocą samowyzwalacza mogą sobie sami robić zdjęcia na charakterystycznym tle, wykorzystując konkretne gadżety.

Do tego dochodzą jeszcze graficy. Można u nich zamówić zaproszenia, zatem po części pomagacie także w organizacji wesela.


U Pana Lisa można zamówić wszystko co jest związane z projektem i wydrukiem. Zaproszenia ślubne to tylko początek, do tego zazwyczaj dochodzą zawiadomienia o ślubie, karty SAVE THE DATE oraz RSVP, imienne winietki, zawieszki na alkohol, menu weselne, karty z numerami stołów, plakaty oraz tablice z rozmieszczeniem gości. Poza aktualnymi kolekcjami projekty przygotowywane są także na indywidualne zamówienia. Wszystko zaprojektowane z wielkim sercem! Mulę Róż zajmuje się dobrą ręczną robotą, a jej albumy wyglądają tak, jak to sobie wymarzy klient. To para wyznacza kolorystykę i styl, a Mulę Róż dopracowuje detale i pieczołowicie wykańcza każdy szew. Nie zapominajcie, że projekty Pana Lisa mogą być spójne z księgą gości i albumem Mulę Róż. Para młoda ma w ten sposób unikalną okazję, by bez większego wysiłku pochwalić się przyjęciem, na którym każdy szczegół się uzupełnia tworząc wyjątkową całość.

Wcześniej wspominaliście o bagażu artystycznych doświadczeń z innych branż. Jaką muzykę gra wasza kapela? Gdzie można jej posłuchać?

Nasza kapela poza weselami obsługuje również różne eventy. Wiele osób mogło usłyszeć Volare w telewizyjnym show muzycznym, ponieważ byli jego finalistami. Aktualnie poza coverami pracują nad własnym materiałem. Potrafią bardzo umiejętnie przeplatać ze sobą różne style muzyczne.

Ostatnio modne są także śluby za granicą. Można was zabrać ze sobą na Bahamy czy raczej ograniczacie się do ślubów organizowanych w Polsce?

Możemy jechać z parą młodą nawet na koniec świata!

Czytaj też: Top 10. Trendy ślubne na 2013 rok

MM

Kolektyf.pl: Przyciągamy tych, których miłość jest odważna i szalona

Nietypowy ślub. ślub inny niż wszystkie. Kolektyf.pl

 • Kolektyf.pl: Przyciągamy tych, których miłość jest odważna i szalona
 • Kolektyf.pl: Przyciągamy tych, których miłość jest odważna i szalona
 • Kolektyf.pl: Przyciągamy tych, których miłość jest odważna i szalona
 • Kolektyf.pl: Przyciągamy tych, których miłość jest odważna i szalona
 • Kolektyf.pl: Przyciągamy tych, których miłość jest odważna i szalona
 • Kolektyf.pl: Przyciągamy tych, których miłość jest odważna i szalona
 • Kolektyf.pl: Przyciągamy tych, których miłość jest odważna i szalona
 • Kolektyf.pl: Przyciągamy tych, których miłość jest odważna i szalona
 • Niedz., 10-03-2013 Mania
  Zaj*(&#sta EKIPA!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 10-03-2013 xxxx
  Wesele tylko z kolektyfem! Profesjonalnie i na luzie :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 10-03-2013 Alex
  Brzmi mega ciekawie, a do tego macie niezłą stylówę :-P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 10-03-2013 Ivy
  fajnie to wygląda, ciężko znaleźć taki lekki, współczesny styl w Polsce :-)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 10-03-2013 Diamond
  No właśnie, może dzięki wam coś się ruszy w Polsce
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 10-03-2013 Gość
  jestem na TAK !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-03-2013 mella
  sama stronka jest pozytywna
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 13-03-2013 Rose
  szkoda, że jestem po ślubie :(
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 14-03-2013 zwariowana
  Chyba az tak odważni nie jesteśmy :D
  Odpowiedz Zgłoś