Kraje, do których najtrudniej się dostać cz. 1

3 Komentarze
42 Zdjęcia
Środa, 28-11-2012

Podróżowanie po Unii Europejskiej przyzwyczaiło do przemieszczania się między krajami bez konieczności załatwiania wiz. Jednak nie zawsze wystarczy kupić bilet na samolot i ruszyć w drogę.  Do wjazdu na teren wielu państw nadal obowiązkowe są wizy. Czasami umożliwiają one tygodniowy pobyt na terenie wybranego kraju, czasami dłuższy. Różnie bywa też z samym zabieganiem o wizę, nie zawsze wystarczy kilka minut w konsulacie czy ambasadzie. Poniżej lista państw, do których najtrudniej dostać się, będąc obcokrajowcem.

Iran

W przypadku tego kraju najłatwiej jest poprzestać na zwiedzaniu wyspy Kish w Zatoce Perskiej. Wystarczy wsiąść do samolotu z Dubaju, a po dotarciu na miejsce przedstawić paszport. Tam pobierane są także odciski palców. Urokami wyspy można cieszyć się po około 30 minutach.

Trudniej uzyskać jest wizę potrzebną do podróżowania po kontynentalnej części Iranu. Wiza turystyczna uprawnia do maks. 30-dniowego pobytu na terenie Iranu. Zmniejszenie ryzyka odmowy możliwe jest po otrzymaniu Kodu Autoryzacyjnego z Teheranu. Aplikację składa się na stronie irańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych lub za pośrednictwem agencji.

Irak

Mieszkańcy Unii Europejskiej po przybyciu do miasta Erbil powinni udać się do biura meldunkowego. Tam otrzymuje się pieczątkę pozwalającą na 10-dniowy pobyt. Wizy załatwia się w konsulatach i irackich przedstawicielstwach dyplomatycznych. Wiza otrzymana na lotnisku w Erbilu uprawnia do poruszania się po prowincjach Dohuk, Erbil i Sulejmanija.

Somalia

Podróżowanie do Somalii nie należy do bezpiecznych. Ale skoro już upierać się przy turystyce i odwiedzaniu trudno dostępnych miejsc, można wybrać się do republiki Somaliland. Wizę można w kilka minut załatwić w Addis Abebie w Etiopii. Tygodniową wizę można kupić także na samej granicy. Podczas wyjazdu najlepiej skorzystać z lotniska w Hargeisa.

Korea Północna

Turystyka w tym kraju jest, co tu dużo mówić, mocno ograniczona i nie ma się co oszukiwać, nie da się zwiedzić niczego, poza tym co "chcą" pokazać. Wycieczki organizuje się poprzez biuro podróży mające akredytację rządu Korei Północnej. Wizę należy załatwić już w w Polsce, zwykle konieczne jest także uzyskanie wizy chińskiej, ponieważ to w Chinach rozpoczyna się większość zorganizowanych wycieczek.

Nauru

Poprzednie kraje, pod względem łatwości uzyskania wizy, to w porównaniu do Nauru „mały pikuś”. W Republice Nauru rządzi biurokracja. Przed otrzymaniem wizy należy zarezerwować lot, pokój w hotelu, skontaktować się z konsulatem w Brisbane. Drogą elektroniczną uzyskuje się formularz wizowy, po jego wypełnieniu odsyła się go do konsulatu. Ten z kolei przesyła list uprawniający do przekroczenia granicy. Po przekazaniu paszportu wiza powinna być gotowa jeszcze tego samego dnia lub następnego.

MM

 • Pt., 30-11-2012 gość
  9 zdjęcie to turecka Kapadocja a nie Iran
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 30-11-2012 Gość
  Nauczcie sie pisac nie po bylejakiemu
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 07-12-2012 Gość
  Wszystkie fanki zakupów i wyprzedaży zapraszamy do wzięcia udziału w wyjazdach "zakupy i zwiedzanie". Nowość na rynku!! Zaplanowane terminy wyjazdów do Berlina, Londynu i Barcelony. Poza wyprzedażami skorzystacie z oferty wiosek outletowych położonych w okolicy tych miast. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.drogiibezdroza.pl/in…
  ZAPRASZAMY!!!
  Odpowiedz Zgłoś