Królowa kapeluszy

25 Komentarzy
28 Zdjęć
Poniedziałek, 18-06-2012

Mówi się o niej królowa kapeluszy. Eksperci od nakryć głowy przyznali jej nawet tytuł „Hat Person of the Year” (na liście wcześniejszych wyróżnionych są między innymi Johnny Depp i Brad Pitt).

Kate Middleton jest aktualnie największą ikoną mody Wielkiej Brytanii. Nie ma takiego wyjścia księżnej, by media szczegółowo nie omówiły jej stylizacji. Każda sukienka, pantofle i dodatki są dokładnie analizowane i zwykle entuzjastycznie chwalone.

Szczególną uwagę zwraca się na kapelusze. Do tego stopnia, że dwa z tych, w których wystąpiła Kate, trafią niedługo na aukcję. Pod młotek pójdą modele, które nie były nigdy własnością księżnej, ale które Kate wypożyczała na różne okazje z wypożyczalni Get Ahead Hats  jeszcze zanim wyszła za mąż za Williama. Chodzi o czarny, słomkowy model w kształcie dysku ozdobionego piórami od Philipa Somerville’a oraz o wykonany z organzy kapelusz z kolekcji Aurora. W pierwszym Kate wystąpiła na uroczystości wręczania Williamowi Orderu Podwiązki w 2008 roku, drugi założyła na ślub przyjaciół w 2010.

Wypożyczalnia zapewnia, że oddane przez Kate kapelusze nie wróciły już do obiegu.

Aukcja zaplanowana jest na 26 czerwca. Licytację przeprowadzi dom aukcyjny Kerry Taylor, ten sam, który w zeszłym roku sprzedał przezroczystą sukienkę Kate Middleton za Mówi się o niej królowa kapeluszy. (oryginalnie kupioną za 30 funtów). Przewiduje się, że kapelusze zostaną zlicytowane za około 1-1,5 tys. funtów.

http://www.kerrytaylorauctions.com

AW

1 2 3