Lady Gaga w fiolecie

0 Komentarzy
1 Zdjęcie
Czwartek, 16-08-2012

Wrześniowa okładka Vogue’a ujrzała światło dzienne. Amerykańska edycja biblii mody ustanowiła kolejny rekord. Najnowsze wydanie liczy bowiem 916 stron. Na okładce najważniejszego numeru w roku wystąpiła Lady Gaga, która ma wspomóc sprzedaż ciężkiej księgi. 

Anna Wintour doskonale wie, że kryzys mocno uderzył w prasę kolorową i stawia na pewniaka. Vogue jeszcze się drukował, a o okładce już mówiło w sieci 28 milionów ludzi. Wszystko za sprawą Twittera, na którym Gaga jest absolutnie najpopularniejszą gwiazdą. Wokalistka późnym wieczorem opublikowała zdjęcie i kokieteryjnym szeptem przeprosiła sławną naczelną za ujawnianie dzieła. 

To druga okładka Vogue’a Lady Gagi. Marcowy wydanie z 2011 było najlepiej sprzedającym się numerem roku. Wszyscy więc mają nadzieję, że gwiazda przyciągnie tłumy klientów. 

Autorami zdjęcia jest duet Mert Alas i Marcus Piggott, a razem z Gagą w roli głównej występuje fiolet – jeden z ważniejszych kolorów sezonu. Za stylizację odpowiadała Grace Coddington, dyrektor artystyczna pisma, o której mówi się, że jest znacznie większą i ważniejszą gwiazdą w redakcji niż naczelna Wintour. Gaga ubrana jest w spektakularną kreację od Marca Jacobsa. Posągowe ujęcie robi wrażenie. Elegancka i przejrzysta okładka odbiega nieco od stylu pierwszej strony Vogue’a. Zwykle oglądaliśmy na niej gwiazdy w mocnym zbliżeniu. Tym razem pokazano modelkę i suknię w całości. Na okładce nie kończy się rola Gagi we wrześniowym numerze. Równie interesująco wokalistka prezentuje imponujących rozmiarów kapelusz Stephena Jonesa

AW

Lady Gaga w fiolecie

Okładka wrześniowego numeru magazynu Vogue

  • Lady Gaga w fiolecie