Lalki-ikony mody. Blythe i Betty Boop kontra Barbie

0 Komentarzy
Środa, 26-06-2013

Dyktują trendy, są ambasadorami marek, a ich wizerunek tworzy całe linie odzieży. O kim mowa? Oczywiście o ikonach mody, reprezentujących kolejne pokolenia. Choć zwykle są atrakcyjnymi kobietami, miejsca ustępują także... lalkom.

Snoopy, Barbie, Hello Kitty - te iście bajkowe postacie nie bez powodu znajdują się w kręgu zainteresowań projektantów mody. Kolekcje z wizerunkami ulubionych bohaterów trafiają nie tylko do nastolatek, ale też ludzi dorosłych, określanych mianem "kidultów", którzy mimo swojego wieku prowadzą styl życia podobny do takiego, jaki przejawia młodzież.

Wbrew pozorom, pierwsze lalki-ikony mody pojawiły się już w pierwszej połowie XX wieku. Te najsławniejsze powstały nieco później, ale na topie są do dzisiaj.


Te lalki i bohaterowie komiksów dowodzą, że nie są one zarezerwowane dla dzieci. Co więcej, okazuje się, że świat mody i wielkich projektantów ma z zabawą więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać. Nie każdy zdecydowałby się w wolnym czasie na przebieranie lalki i robienie jej sesji fotograficznych, ale jeśli chodzi o próbę powrotu do dzieciństwa - kultowe lalki i zabawki nie mają sobie równych.

Snoopy

Snoopy

Snoopy - postać stworzona w 1950 r. przez Charlesa M. Schulza, jedna z najbardziej rozpoznawalnych w całym świecie animacji. Snoopy, jako bohater komiksu "Fistaszki", podbił serca projektantów mody tworzących m.in. zabawne t-shirty czy bielizną nocną. Noszenie ubrań z wizerunkiem Snoopy'ego z pewnością wymaga poczucia humoru i odrobiny dystansu. Więcej o Snoopym TU