Lamborghini Gallardo Nera

148 Komentarzy
3 Zdjęcia
Niedziela, 24-09-2006

Lamborghini Gallardo Nera

Projektanci Lamborghini wyprodukowali kolejną specjalną wersję Gallardo, jakby seryjny model nie był już dostatecznie doskonały. Tym razem powstała prawdziwie unikalna wersja, wyprodukowana jedynie w 185 egzemplarzach i charakteryzująca się głębokim, czarnym kolorem karoserii i wnętrza.

Gallardo Nera dostępny jest w dwóch bazowych kolorach: Nero Serapis i Nero Noctis. Wnętrze zaprojektowano w czarno - białej tonacji. Deska rozdzielcza, rączka hamulca, zmiany biegów, uchwyty klamek oraz boczne części siedzeń wykonano z czarnej skóry. Natomiast centralne części foteli i wewnętrzne części drzwi są w deseń w białe romby. Kierownica jest po części skórzana, po części aluminiowa.

Lamborghini proponuje także swój ekskluzywny Branding Package, który umożliwia spersonalizowanie kupowanego auta i stworzenie zupełnie unikalnej wersji. W wersji podstawowej Lamborghini Gallardo Nera znajduje się satelitarny system nawigacji, komputer pokładowy, tylna telekamera i specjalnie zaprojektowany, legendarny już, materiałowy pokrowiec na samochód. Za dodatkową opłatą można zamówić zautomatyzowaną skrzynię mechaniczną e-gear, z rączką tuż przy kierownicy, a także... przezroczystą przednią maskę.

Jeżeli chodzi o osiągi, to wersja Nera nie różni się od standardowego Gallardo. 10-cylindrowy silnik o mocy 520 KM rozwija maksymalną prędkość 315 km/h, a od 0 do 100 km/h rozpędza się w 4 sekundy.

Nie wiadomo jaka będzie dokładna cena samochodu, ale mówi się, że będzie o 19% droższy od zwykłego Gallardo, co daje około 165 000 euro czyli ponad 650 000 zł.

Lamborghini Gallardo NeraLamborghini Gallardo Nera

MZ

3 4 5 6 7 ... 15