Laserowe usuwanie tatuaży

25 Komentarzy
1 Zdjęcie
Wtorek, 25-11-2008

Laserowe usuwanie tatuaży

Jeszcze do niedawna kojarzony był jedynie z subkulturą więzienną oraz światkiem przestępczym, dziś służy przede wszystkim jako ozdoba. Tatuaż, bo o nim mowa, wykonywany jest na całe życie. Co zrobić jednak, gdy w pewnym momencie rysunek przestaje nam się podobać i zaczyna przeszkadzać? Z pomocą przychodzi współczesna medycyna.

Sposobem na poradzenie sobie ze wszystkimi rodzajami tatuażu, a więc również z tatuażami kosmetycznymi jak np. makijażem permanentnym, znamionami powstałymi w wyniku wypadków czy zranień, są zabiegi laserowe oferowane przez NZOZ Klinikę Zdrowia i Piękna H&Bmed w Gdańsku.

- Jeśli chodzi o sam zabieg, to jest on mało bolesny, a w każdym razie o wiele mniej niż samo wykonanie tatuażu - mówi dr Hanna Olszewska, właścicielka NZOZ Kliniki Zdrowia i Piękna H&Bmed. - Laserowe usuwanie tatuażu jest zabiegiem bardziej efektywnym i bezpieczniejszym niż metody tradycyjne. Zmniejsza ryzyko infekcji oraz możliwość powstawania blizn. Każdy wykonywany w naszej Klinice zabieg zawsze poprzedzany jest próbą laserową, eliminującą możliwość reakcji alergicznej organizmu na działanie lasera. Trzeba mieć świadomość, iż jeden zabieg laserowy nie wystarczy do usunięcia tatuażu. Ich liczba zależy od ilości kolorów, a także wielkości, gęstości i głębokości wprowadzonego barwnika.

Aby całkowicie usunąć amatorski tatuaż potrzebne są zazwyczaj od 3. do 6. zabiegów. Profesjonalne tatuaże, które cechuje duża gęstość i silne pigmenty wymagają minimum 6. zabiegów. Zabiegi muszą być wykonywane w pewnych odstępach czasowych, minimalny czas takiej przerwy to 3 - 4 tygodnie.

- Do usuwania tatuaży używamy przede wszystkim lasery z tzw. Q-switch-em dającym bardzo krótki impuls (mierzony w nanosekundach) o dużej energii - wyjaśnia dr Hanna Olszewska. - Tego typu lasery do minimum zmniejszają ryzyko powstania blizn czy powikłań. Klinika Zdrowia i Piękna H&Bmed posiada nowoczesny system laserowy Nd:YAG Q-SWITCH 1064 nm z kryształem KTP dającym również długość fali 532 nm, który pozwala na skuteczne usuwanie większości tatuaży.

Zabieg polega na usuwaniu barwnika ze skóry za pomocą odpowiedniego typu lasera, dzięki któremu tatuaż zostaje rozjaśniony i staje się mniej widoczny. Warstwa skóry, w której umieszczony jest barwnik, absorbuje światło emitowane przez laser. Pod wpływem działania wysokoenergetycznych impulsów pigment oraz komórki w których się on znajduje ulegają zniszczeniu, a następnie są wchłaniane przez układ odpornościowy organizmu. "Strzały" lasera powodują delikatne, powierzchowne uszkodzenia naskórka, które szybko się goją. Prawie po każdym zabiegu usunięcia tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w fakturze skóry, które w większości przypadków zanikają.

- Niestety nie każdy może poddać się zabiegowi usunięcia tatuażu - wyjaśnia dr Olszewska. - Istnieją przeciwskazania, które wykluczają tego typu zabieg, a są to między innymi: skłonność do bliznowców, ciąża, hemofilia, posiadanie rozrusznika serca czy też intensywna opalenizna. Dlatego aby uniknąć powikłań, każdy wykonywany w naszej Klinice zabieg poprzedzany jest wywiadem lekarskim.

NZOZ Klinika Zdrowia i Piękna H&Bmed oferuje także:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetyki medycznej:
- usuwanie zmarszczek - Botoks, Restylane, Juvederm, Surgiderm, fotoodmładzanie (VPL), system Radio Frequency
- modelowanie twarzy - Restylane SubQ, Juvederm
- powiększanie, odmładzanie ust
- peelingi medyczne
- mezoterapia
- usuwanie znamion, włókniaków, brodawek
- kriochirurgia

zabiegi laserowe (laser diodowy, Nd:YAG Q-Switch oraz VPL):
- usuwanie owłosienia
- rozszerzone naczynka na twarzy
- zmiany naczyniowe kończyn dolnych
- trądzik różowaty
- przebarwienia i plamy posłoneczne
- piegi
- fotoodmładzanie
- usuwanie tatuażu

mikrodermabrazja - metoda Skin Jet
zabiegi pielęgnacyjne na twarz ciało
makijaż permanentny (znieczulenie stomatologiczne)
przedłużanie i zagęszczanie rzęs
pedicure i manicure pielęgnacyjne i medyczne

NZOZ Klinika Zdrowia i Piękna H&Bmed
www.hbmed.pl
zaprasza do swojej siedziby w Gdańsku, przy ul. Jaśkowa Dolina 8.

Zadzwoń i umów się na spotkanie, tel. (058) 341-12-30.

 • Wt., 25-11-2008 gość
  jaki jest tego koszt?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-11-2008 insekt tatuator
  jako osoba zajmujaca sie robieniem tatuazy, musze dorzucic cos od siebie. przedewszystkim fragment o tym ze tatuaze amatorskie usowa sie latwiej i w mniejszej ilosci sesji niz profesjonalne. jest to totalna bzdura poniewaz tatuaze robione amatorsko z regoly sa zrobione za gleboko, pod skore, czesto na nich sa blizny i takiego tatuazu nie idzie zlikwidowac bez pozostawienia zadnych przebarwien i blizn. jesli wogole jakikolwiek tatuaz mozna usunac takimi technikami jak laser to wlasnie tylko tatuaz wykonany profesjonalnie ktory jest w dolnych partiach skory. jesli w tym artykule opisana jest technika sprowadzona ze stanow a nie ta ktorej uzywano do tej pory w wiekszosci klinik skornych, dodac trzeba ze nie kazdy kolor jest mozliwy do usuniecia. najwieksze problemy sa z czerwonym i bodajze zoltym.
  trzeba pamietac tez ze po takich zabiegach pozostaja przebarwienia skory i czesto blizny, to nie jest tak ze pozbedziecie sie tatuazu na dobre. innym rozwiazaniem pozbycia sie tatuazu jest zakrycie go innym tatuazem wykonanym tak by calkowicie przyslonil stary tatuaz
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-11-2008 gość
  no właśnie, moze byscie cos o kosztach napisali
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-11-2008 gość
  tez sie dolaczam do pytania ile taki luksus usuniecie tattoo kosztuje??
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-11-2008 gość
  około 5tyś
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-11-2008 gość
  co za bzdura, usunięcie tatuazu koszyuje okolo 2 tys. zlotych za maly tatuaz, cena rosnie adekwatnie do wielkości ;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-11-2008 gość
  insekt tatuator (Wtorek, 25-11-2008) napisał:  jako osoba zajmujaca sie robieniem tatuazy, musze dorzucic cos od siebie. przedewszystkim fragment o tym ze tatuaze amatorskie usowa sie latwiej i w mniejszej ilosci sesji niz profesjonalne. jest to totalna bzdura poniewaz tatuaze robione amatorsko z regoly sa zrobione za gleboko, pod skore, czesto na nich sa blizny i takiego tatuazu nie idzie zlikwidowac bez pozostawienia zadnych przebarwien i blizn. jesli wogole jakikolwiek tatuaz mozna usunac takimi technikami jak laser to wlasnie tylko tatuaz wykonany profesjonalnie ktory jest w dolnych partiach skory. jesli w tym artykule opisana jest technika sprowadzona ze stanow a nie ta ktorej uzywano do tej pory w wiekszosci klinik skornych, dodac trzeba ze nie kazdy kolor jest mozliwy do usuniecia. najwieksze problemy sa z czerwonym i bodajze zoltym.trzeba pamietac tez ze po takich zabiegach pozostaja przebarwienia skory i czesto blizny, to nie jest tak ze pozbedziecie sie tatuazu na dobre. innym rozwiazaniem pozbycia sie tatuazu jest zakrycie go innym tatuazem wykonanym tak by calkowicie przyslonil stary tatuaz


  halo, chodzi o usunięcie tatuażu a nie powiększenie go na pół ręki !!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-11-2008 ~x~
  insekt tatuator (Wtorek, 25-11-2008) napisał:

  jest to totalna bzdura


  Bzdura czy nie, ten sam tekst powtarzają prawie wszyscy profesjonalnie zajmujący się usuwaniem tatuaży. Coś w tym więc musi jednak być :).

  Fajny tatuaż.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-11-2008 ~x~
  Nawet na obrazku dołączonym do tego propagandowego tekstu widać, że tatuażu usunąć się praktycznie nie da.
  Można uczynić go bledszym, ale ślad pozostaje.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-11-2008 gość
  dla mnie tatuaż to żenada
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3