Leczenie niepłodności to świetny biznes

2 Komentarze
2 Zdjęcia
Czwartek, 28-06-2012

Jakkolwiek kontrowersyjny jest to temat, szczególnie, gdy mowa o metodzie in vitro, od strony biznesowej to niezwykle dobry temat. Wartość tego rynku (mierzona przychodami) jest w Polsce szacowana na prawie 200 mln zł, a jak twierdzą eksperci, to dopiero początek, bo leczenie niepłodności dopiero się rozwija.

Rentowność, czyli stosunek zysków do przychodów, jest w tym biznesie bardzo wysoka i sięga nawet 30%. Stąd nic dziwnego, że polskimi klinikami in vitro zaczynają interesować się inwestorzy. I tak na przykład w marcu tego roku jedna z największych klinik tego typu, InviMed, został przejęty przez szwedzką grupę medyczną obecna już na naszym rynku – Medicover. Wartość transakcji? Podobno kilkadziesiąt milionów złotych.

W Polsce działa ponad 30 klinik leczenia niepłodności. Największe to m.in.: Novum, InviMed, Invicta i Gameta. Ocenia się, że w 2011 roku przeprowadzono w nich po tysiąc lub więcej zabiegów in vitro. W zależności od kliniki ceny wahają się od około 8 000 do 11 000 zł.

AWP

  • Sob., 30-06-2012 gosc
    W Polsce debata parlamentarna, kontrowersyjny temat, gdzie indziej brak tematu ,az 5 klinik w miescie w ktorym mieszkam, dofinansowanie ze strony panstwa i wiele szczesliwych rodzin!
    Odpowiedz Zgłoś
  • Niedz., 02-12-2012 karinka
    dobrze znam Invimed i doceniam za to jak dużo robią dla in vitro poza samym prowadzeniem klinik w kilku miastach (bodajże Trójmiasto, Warszawa, Wrocław i Poznań) - gdyby nie wsparcie ze strony klinik to nie byłoby tak prosto nagłośnić temat. A ceny nie są wysokie, teraz jest nawet promocja na -50% na pierwszą wizytę na ich facebooku!
    Odpowiedz Zgłoś