Lody mogą uzależnić?

9 Komentarzy
2 Zdjęcia
Poniedziałek, 12-03-2012

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego czasem jesteśmy w stanie pochłonąć ogromne porcje w mgnieniu oka i wciąż czuć niedosyt? Jest na to naukowe wytłumaczenie. Lody mają właściwości podobne do kokainy... Wciągają tak samo jak narkotyki i generują pragnienie na większe ilości. Do takich wniosków doszli amerykańscy naukowcy. Ludzie, którzy regularnie jedzą lody mają problem z kontrolowaniem spożywanych ilości, ponieważ chcą przypomnieć sobie wrażenie, jakiego doświadczyli będąc po raz pierwszy na haju. Organizm domaga się słodkości, reagując na nie tak, jakby podczas zażywania narkotyków przez dłuższy czas. Regularne konsumowanie produktów o dużej zawartości tłuszczu i cukru zmienia sposób reakcji naszego mózgu, dążącego do poziomu maksymalnej satysfakcji.

Oregon Research Institute zorganizował badania z udziałem 151 nastolatków. Karmiono ich czekoladowymi koktajlami z lodów Häagen Dazs. Podczas eksperymentu poddano ich też sesji z użyciem rezonansu magnetycznego, analizującego zachowanie mózgu na widok zdjęcia lodowego deseru. Stwierdzono, że wszyscy mieli ochotę na shake'a. Ci jednak, którzy jedli ostatnio więcej lodów zachowywali się bardziej niecierpliwie i czekali na kolejny moment, kiedy będą mogli wypić prawdziwy koktajl, dostarczając organizmowi kolejnej dawki przyjemności. Ciekawe co na to słynne Grycanki?

EM

 • Pn., 12-03-2012 Gość
  Mniammmmmmmmmmmmmm :)))))))
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 12-03-2012 Gość
  Nigdy nie robiły na mnie wrażenia lody czekoladowe. Grycanki, swoim wyglądem, raczej potwierdzają Wasze tezy, że kto zacznie zżerać lody a nie delektować się nimi od czasu do czasu ten nie panuje nad swoja wagą.:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 12-03-2012 gościnka
  wszystko co słodkie , uzależnia
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 12-03-2012 Gość
  uwielbiam te lody ale nie koniecznie czekoladowe
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 12-03-2012 rita
  unas badan nie robi nikt dlategoGrycanki robia kase,hej
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 12-03-2012 sonia7
  Lody Haagen sa pyszne lecz drogie jak na poslka kieszen. Ale jeszcze pyszniejsze sa lody galkowane w Krakowie, choc kolejki stoja tam niemilosierne, to warto. Naturalne i pyszne u sargi. Tesknie za nimi!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 12-03-2012 Gość
  a ja lubie mevenpick
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 17-03-2012 gosc
  a ja lubie lody z lidla,1000ml za 7zl,a w smaku sto razy przebijaja grycana szczegolnie orzechowe;]
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-03-2012 karlo
  gosc (Sob., 17-03-2012) napisał:

  a ja lubie lody z lidla,1000ml za 7zl,a w smaku sto razy przebijaja grycana szczegolnie orzechowe;]  jak dla mnie najklepsze bez dwoch zdan Haagen leczjesli chodzi o stosunek jakosc/cena to zgadzam sie z kolega LODY Z LIDLA ORZECHOWE EISSTERN SA MEGA!!!!

  Odpowiedz Zgłoś