Lottie kontra Barbie. Zmierzch ery seksownej lalki

16 Komentarzy
12 Zdjęć
Wtorek, 04-12-2012

Rodzice kilkuletnich dziewczynek mają dość Barbie. Producenci zabawek również, a na pewno brytyjska firma Arklu, która wypuściła linię lalek Lottie, alternatywnych dla wiodącej prym od kilkudziesięciu lat Barbie. Czy podbije serca małych Brytyjek?

Ma 18 cm wzrostu, masywne nogi i płaską klatkę piersiową. Jest odzwierciedleniem wymiarów 9-letniej dziewczynki, za wyjątkiem nienaturalnie dużej głowy. Lalka Lottie ma także wielkie oczy, ale stało się tak nie bez powodu – pokazują one bystrość, szeroko otwarte oznaczają chęć odkrywania świata, kreatywność i radość.

Jaki cel miało wprowadzenie na rynek lalki Lottie? Jest ona odpowiedzią na rodzicielskie obawy, wynikające z niewłaściwej u dzieci percepcji obrazu ciała i ich zbyt wczesnego wkraczania w świat seksu. Dlatego Lottie, w przeciwieństwie do Barbie, wygląda jak dziewczynka, a nie seksbomba. Stąd brak u niej makijażu i masywne łydki, pokazujące dzieciom, co jest, a co nie jest naturą i pięknem.

Lalka Lottie dostępna jest w sześciu wersjach, każda z nich kosztuje 16,99 funta, czyli ok. 85 zł. Dokupić można także akcesoria. Do wyboru są trzy zestawy, w cenie 7,99 funta, czyli ok. 40 zł od każdego z nich. Produkty sprzedawane są na Amazonie w USA i Wielkiej Brytanii. Więcej informacji o lalce znajdziesz TU

MM

 • Czw., 06-12-2012 Gość
  wyjątkowo paskudna ta laleczka :/ wole kolorową i ładną buzie Barbiszona
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 06-12-2012 Gość
  dajnerys (Sob., 01-12-2012) napisał:

  wychowałam się na lalkach barbie i jakoś żyje normalnie i jestem pewna siebie

  zgadzam się. ja bawiąc się barbie ( a miałam ich kilkanaście) nawet nie wpadłam na pomysł żeby sobie wymyślić, że tam mam wyglądać o bardziej idealne dziewczynki które chodziły na balet, i były księżniczkami (rozpieszczane przez rodziców) były wzorem dla mnie do naśladowania.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 07-12-2012 Gość
  Bardzo dobrze. Mam córeczkę i zdecydowanie wole kupić jej lalkę która wygląda jak dziewczynka, a nie kobieta po 10 operacjach plastycznych.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 07-12-2012 Gość
  Cholera, to porażka tych dziewczyn co robią się n barbie wszystkie operacje na marne.. teraz muszą to jakoś przerobić na Lottie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 07-12-2012 ages
  nic nie wypacza nic się nie dzieje najważniejsze dla współczesnego dziecka jest być na topie i myślę że mądrze jest promować takie zachowania bo zawsze będzie modne i będzie miało przyjaciół. W miarę dorastania zrozumie ze bycie na topie wiąże się również z ciężką pracą więc to bardzo edukacyjne i polecam takie wychowanie. Oczywiście dla rodziców to też sporo pracy i duże koszty nie każdego na to stać więc pewnie będzie pisał ze to złe i naganne.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 08-12-2012 kolekconerka lalek
  Żadna, powiadam żadna lalka nie jest i nie będzie w stanie wyprzeć z rynku lalkę Barbie.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2