Luksusowa marka: stylowe Slippersy od Fernando Pensato

3 Komentarze
12 Zdjęć
Poniedziałek, 26-11-2012

Buty w stylu angielskiego Playboya z powodzeniem przyjęły się na europejskich ulicach. Są czymś między mokasynami a balerinami, charakteryzuje je swoisty „język” z przodu buta. Są przykładem na to, że elegancję można połączyć z wygodą. Jest jednak pewien warunek: producent dbający o każdy, nawet najmniejszy detal w slippersach. Gdzie go szukać? We Włoszech!

Włochy to ojczyzna szewca Fernando Pensato, który własną markę stworzył około 40 lat temu. Najpierw odkrył w sobie talent do rysowania, później fascynację pięknym obuwiem. Postanowił więc wykonać własne modele, stawiając na nowe fasony i kolory. W latach 70. stworzył buty na koturnie z korka, a w 80. - jako pierwszy szewc użył cyrkonii Swarovskiego do zdobienia obuwia.


Tradycję tego zakładu obuwniczego kontynuuje z powodzeniem syn założyciela, Fernando Pensato jr. Jego dziełem są eleganckie, stylowe slippersy o skórzanych podeszwach. Każda para robiona jest ręcznie we Włoszech, z materiałów wysokiej jakości, np. z zamszu czy skóry anakondy. Aplikacje wykonywane są z prawdziwego srebra, wybrane modele ozdabiane są m.in. dżetami Swarovskiego.

Fernando Pensato jr idzie z duchem czasu. Klasyczne angielskie mokasyny podaje w nowej, a nawet odrobinę krzykliwej formie. Jego slippersy nadają się do noszenia z dżinsami, głównie przez osoby prowadzące aktywny tryb życia. Co ważne, marka umożliwia swoim klientom personalizację butów, pozwalając wybrać im własny motyw i inicjały, a przede wszystkim – dobrać rozmiar.

Zamówienia producentowi składane są drogą elektroniczną. Na stronie internetowej Kardinale Slippers dostępna jest plansza, na której wystarczy narysować kontur własnej stopy i przesłać przeskanowany dokument. Na jego podstawie, w ciągu 2-3 tygodni, tworzone są buty idealne dopasowane do rozmiaru stopy.

Elegancja i wygoda to oczywiście w przypadku slippersów pojęcie względne. Nie każdy zdecydowałby się założyć takie buty do garnituru. Jednak innowacyjność i osobiste podejście do klienta są przekonujące. Podążanie za trendami, poprzez np. wprowadzenie do oferty modnych motywów militarnych, zapewnia mistrzowi Pensato stałą klientelę.

Buty można zamówić na stronie Kardinale Slippers po uprzedniej rejestracji i zalogowaniu się do sklepu. Średnia cena pary butów to 500 euro.

MM