Luksusowe giganty opuszczają Argentynę

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Wtorek, 07-05-2013

Miało być tak pięknie. Niecałe 3 lata temu producenci dóbr luksusowych w Argentynie widzieli ogromny potencjał. Na tamtejszy, świetnie rozwijający się rynek z wielkimi nadziejami wkraczali między innymi Louis Vuitton, Ralph Lauren, Hermes i Cartier.

Niestety optymistyczne prognozy okazały się nie mieć pokrycia w rzeczywistości i dziś Argentyna jest rekordzistą na liście krajów, z których marki luksusowe się wycofują. Polityka podatkowa, cła, biurokracja, inflacja i słaba lokalna waluta negatywnie wpłynęły na rynek produktów ekskluzywnych, zniechęcają do wkroczenia zagranicznych firm i sprawiają, że zamożni mieszkańcy Argentyny po towary z wysokiej półki jeżdżą za granicę. Buenos Aires opuszcza właśnie Fendi. Włoski dom mody jest kolejną po Louis Vuitton, Saint Laurent i Armani marką, która zamyka swój sklep. Wielkie pakowanie w planach mają także Cartier, Hermes, Calvin Klein, Ermenegildo Zegna, Salvatore Ferragamo i Ralph Lauren

Co ciekawe, winą za aktualną sytuację obarcza się prezydent Cristinę Fernandez de Kirchner, jedną z największych koneserek mody luksusowej. Elegancka pani prezydent dysponuje imponującym budżetem 400 tysięcy euro (rocznie) przeznaczonym na ubrania i dodatki. Wielbicielka mody nie pokazuje się dwa razy w tej samej stylizacji, a ponieważ dziennie potrafi zaprezentować nawet pięć różnych kreacji, jej szafa musi prezentować się spektakularnie. 

AW

Luksusowe giganty opuszczają Argentynę

Luksusowe marki opuszczają Argentynę

  • Luksusowe giganty opuszczają Argentynę
  • Luksusowe giganty opuszczają Argentynę
  • Luksusowe giganty opuszczają Argentynę
  • Luksusowe giganty opuszczają Argentynę
  • Wt., 07-05-2013 Gość
    i bardzo dobrze będą teraz w ponczo chodzic !
    Odpowiedz Zgłoś