Luksusowe marki dyktują reguły w Internecie

7 Komentarzy
1 Zdjęcie
Sobota, 24-04-2010

Luksusowe marki dyktują reguły w Internecie

Zgodnie z najnowszą dyrektywą unijną, producenci dóbr luksusowych będą mogli zablokować sprzedaż swoich produktów przez sklepy, które dystrybuują je tylko w Internecie. Perfumy, torebki, ubrania i buty znanych i drogich marek mogą więc wkrótce zniknąć z serwisów Allegro, Ebay czy Amazon.

Według nowych przepisów, znane marki  będą mogły odmówić lub zabronić sprzedaży swoich produktów w Internecie przez podmioty, które nie posiadają chociaż jednego tradycyjnego sklepu. W uzasadnieniu nowej dyrektywy podkreślano, że daje to dostawcom prawo wyboru, gdzie mają być  obecne ich produkty. 


To między innymi efekt akcji lobbingowej firm takich jak LVMH (m.in. marka Louis Vuitton). Prawo wchodzi w życie w czerwcu 2010 roku i będzie na początek obowiązywać przez rok.

Źródło: NYTimes

AWP

 • Sob., 24-04-2010 gość
  poleci im sprzedaż to się zastanowią co zrobili...
  dużo osób kupuje np. kosmetyki czy torebki w internetowych sklepach bo w PL ich nie ma...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 24-04-2010 gość
  super skończy sie nabieranie ludzi że podróbka to oryginał
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 24-04-2010 gość
  LITOSCI! od kiedy na Allegro mozna kupic oryginal??!! ebay,allegro to wirtualne bazary, na ktorych nabiera sie w butelke naiwnych klientow, nieobytych w markowych produktach, ktorzy naiwnie wierza,ze torebka za 80zl to na pewno Armani...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 24-04-2010 gość
  Na allegro mozna znalezc teoche oryginalow - niewiele, ale jednak sa, i nie za 80zl... Tak czy inaczej juz od kilku miesiecy obserwuje jak allegro nagminnie konczy przed czasem aukcje lub wrecz zaiwesza konto sprzedawcow, ktorzy handluja markowa odzieza czy akcesoriami. Nie ma w tym zreszta nic dziwnego - nie jest to przeciez oficjalny kanal dystrybucji jakiego zyczyliby sobie producenci. Jedynie z uzywanymi rzeczami jest latwiej.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 24-04-2010 gość
  a czy uzywanych rzeczy sprzedawanych na allegro roznych firm tez ta dyrektywa dotyczy ???
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-04-2010 Zofia
  A dla mnie luksusowe marki to Morgan,Sisley,S.Oliver,mają swoje sieci sklepów i wcale nie muszę kupować Armaniego na allegro bo to i tak podróbki !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-06-2010 gość
  gość (Sobota, 24-04-2010) napisał:  poleci im sprzedaż to się zastanowią co zrobili...dużo osób kupuje np. kosmetyki czy torebki w internetowych sklepach bo w PL ich nie ma...

  .

  jeżeli sklep jest duży to ma swoją stacjonarna siedzibe i nic nie poleci, czytaj ze zrozumieniem
  Odpowiedz Zgłoś