Madonna sprzedaje obraz za ponad 7 milionów dolarów

4 Komentarze
12 Zdjęć
Piątek, 10-05-2013

I zarabia na tym 3,8 miliona dolarów. Chodzi o sprzedany właśnie na nowojorskiej aukcji obraz Fernanda Léger z 1921 roku „Trzy kobiety przy czerwonym stole”. 

Madonna kupiła obraz francuskiego artysty w 1990 roku za 3,4 miliona dolarów i powiesiła w salonie swojego apartamentu w Nowym Jorku. W miniony wtorek sprzedała dzieło za 7,2 miliona dolarów. Zwycięzcą aukcji w Sothebys’s był licytujący telefonicznie z Południowej Ameryki. 

To nie była zwykła sprzedaż. I nie chodzi tu jedynie o wartość obrazu. Zapowiadając aukcję, Madonna wyznała, że zdecydowała się rozstać z kobietami Légera, bo chciała „coś wartościowego wymienić na coś bezcennego”. Cały zysk z udanej transakcji „material girl” przekazała na swoją fundację Rey of Light, która działa na rzecz edukacji dziewcząt w Afganistanie i Pakistanie oraz w krajach, w których edukacja kobiet właściwie nie istnieje, albo jest mocno ograniczona. 

Zakończoną aukcję Madonna podsumowała: „dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli! Sztuka równa się rewolucja!”.

AW

 • Pt., 10-05-2013 Gość
  Świetna sprawa, gratulacje dobrze przeprowadzonej akcji! Ten kto się interesował to wie jak wyglądała organizacja sprzedaży - warto brać przykład w działaniu!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 10-05-2013 frau
  Pranie mozgu. Madonna kabalistka bedzie edukowac muzulmanki. Co za bzdury!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 10-05-2013 Gość
  frau (Pt., 10-05-2013) napisał:

  Pranie mozgu. Madonna kabalistka bedzie edukowac muzulmanki. Co za bzdury!  czemu bzdury?
  to, ze ty jestes jakiegos wyznania oznacza, ze nie pomozesz nikomu innego wyznania?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 10-05-2013 Gość
  Redakcjo, błagam! Fundacja RAY Of Light, to już nie literówka, a przekręcenie istotnej nazwy.

  Madonna, mimo tej całej otoczki kontrowersyjności, jest wspaniałą osobą budującą szkoły w Malawi oraz świetną businesswoman.
  Odpowiedz Zgłoś