Manga a sprzedaż wina

3 Komentarze
1 Zdjęcie
Piątek, 01-10-2010

Manga a sprzedaż wina

Jean-Pierre Amoreau, właściciel niewielkiej francuskiej winnicy postanowił wstrzymać sprzedaż swojego wina z rocznika 2003 na rynkach międzynarodowych po tym, jak stało się ono najbardziej pożądanym winem w Japonii.

Wino Château le Puy 2003 zostało w marcu tego roku wspomniane (jako jedno z kilku) w niezwykle popularnej obecnie serii japońskiej mangi „Kami no Shizuku”. To wystarczyło, żeby Japończycy zaczęli masowo interesować się niewielką winnicą z okolic Bordeaux.

Zamiast świętować, Amoreau postanowił wstrzymać sprzedaż, tłumacząc, że chce uniknąć spekulacji i niezdrowego wzrostu cen jego win. Chciałby, żeby Château le Puy 2003 było nadal dostępne dla wszystkich w rozsądnej cenie, a nie tylko dla bogatych kolekcjonerów popularnych gadżetów. Czy to był prawdziwy powód, czy też brak wystarczających zapasów, by sprostać ogromnemu popytowi, pozostanie na razie tajemnicą. Najważniejsze, że wiadomo już jak wielki efekt może mieć niewinny product placement w japońskich kreskówkach.

Cena butelki wina to obecnie 18 euro, czyli około 70 zł

Źródło: Guardian.co.uk

AWP

 • Pt., 01-10-2010 gość
  więcej na temat stylu na http://fabrykastylow.pl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 02-10-2010 gość
  anime to nie kreskowka ...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 02-10-2010 gość
  Zapraszam !

  dawidfm.ibutik.pl - znajdziesz tu wspaniałe perfumy i , kosmetyki, akcesoria do makijażu, itp. - wszystko najwyższej jakości !
  Możesz stworzyć z naszych produktów prezent dla bliskiej Twojemu sercu osobie : )

  Pozdrawiam : )
  Odpowiedz Zgłoś