Marki luksusowe stawiają na modę „eko”

3 Komentarze
3 Zdjęcia
Czwartek, 24-06-2010

Marki luksusowe stawiają na modę „eko”

Marki luksusowe zapowiadają pro-ekologiczne inicjatywy.

Jedna z nich - Grupa Gucci w listopadzie zeszłego roku zobowiązała do końca bieżącego roku ograniczyć ilość zużywanego przez koncern papieru, który kupować będzie wyłącznie z odzysku. Jeśli natomiast papier będzie nowy, to tylko ten opatrzony ekologicznym certyfikatem FSC. Marka Gucci przeprojektowała wszystkie swoje torby i opakowania. Rzeczy te zrobione zostały z papieru z certyfikatem FSC i w 100 % podlegają recyklingowi.

Zrezygnowano z plastikowego laminatu i poliestrowych wstążek i uchwytów, które zastąpiono bawełnianymi. Każda papierowa torba marki Gucci ostemplowana została napisem „Ta torba posiada certyfikat FSC i jest zrobiona z surowców w 100% podlegających recyklingowi".

Przejście na eko-opakowania wiąże się z ograniczeniem innych surowców i generowanych odpadów przez sklepy Gucci. W roku obecnym ma przynieść marce o 35 ton mniej odpadów plastikowych, o 1,4 tysiąca ton mniej zużycia papieru, o 10 tysięcy ton mniej emisji dwutlenku węgla oraz o 4 miliony ton mniejszego zużycia benzyny.

Marki luksusowe stawiają na modę „eko”

Marki luksusowe stawiają na modę „eko”

ML

 • Czw., 24-06-2010 gość
  Dobry pomysł, byle tylko były równie piękne jak dotychczas. Uwielbiam te wszystkie opakowania, pudełka, torby, wstążki w luksusowych sklepach. Cieszą oko.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 24-06-2010 gość
  Opakowania sa piekne, bardzo dobre polacznie ekologii z dizajnem- faunkcjonalne, przyjazne srodowisku i nadal niecodzienne.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 27-06-2010 DAWIDOS
  OHH BARDZO MNIE CIESZY TO ŻE WKOŃCU KTOŚ TEŻ PACZY NA EKOLOGIE MAM NADZIEJE ŻE TE TORBY BĘDĄ TAK SAMO ELEGANCKIE JAK TAMTE. KTOŚ NAPISAŁ ŻE TE TORBY Z DROGICH SKLEPÓW SA ELEGANCKIE I JEST NACZYM OKO ZAWIESIĆ I MUSZE W 100%TO POPRZEĆ MAM NADZIEJE ŻE I TE TAKIE BĘDĄ.
  Odpowiedz Zgłoś