Metamorfozy gwiazd: Meryl Streep

2 Komentarze
44 Zdjęcia
Środa, 28-11-2012

Niejedna młoda hollywoodzka aktorka może pozazdrościć sławy, talentu i stylu Meryl Streep. Chociaż na ekranie pojawia się od 40 lat, to zawsze zachwyca nie tylko wyborem ciekawych roli, ale też klasą i stylem.

Początek jej kariery przypadł na końcówkę lat 70-tych - czas luźnych sukienek i nieco przydużych marynarek z mocno zaznaczonymi ramionami. Długie włosy zaczesywane na bok świetnie łagodziły ostre rysy twarzy Meryl, dodając jej kobiecego, subtelnego charakteru. Wraz z kolejną dekadą przyszedł czas na zmianę fryzury na krótszą. Delikatne loki i luźny styl ubrań tworzyły proste i mniej zobowiązujące, ale zawsze odpowiednio dobrane stylizacje.

Marynarki noszone ze spodniami oraz kobiece sukienki to ulubione stroje, w których czuje się najlepiej. Nie są jej obce także dopasowane fasony. Na wielkie gale wybiera suknie od największych projektantów takich jak Valentino, Lanvin czy Tom Ford, które wyśmienicie podkreślają atuty jej sylwetki, przede wszystkim dekolt i ramiona. Eksponując je, optyczne wyszczupla talię, dzięki czemu zachowuje proporcje kobiecej figury.

Meryl, jak przystało na prawdziwą damę, nie tylko z klasą podąża za modą i stylem adekwatnym do swojego wieku. Na każdym kroku potwierdza także, że klasyka nigdy nie wychodzi z mody.

MB