Miliony za koncerty dla dyktatorów

16 Komentarzy
4 Zdjęcia
Sobota, 20-07-2013

Na przełomie czerwca i lipca swoje 56. urodziny świętował Gurbanguly Berdimuhamedow, prezydent Turmekistanu. "Sto lat" zaśpiewała mu Jennifer Lopez. To nie przysporzyło jej jednak pozytywnych głosów.

Jennifer Lopez, która 29 czerwca dała koncert w Turmekistanie z okazji urodzin jego przywódcy, spotkała się z krytyką obrońców praw człowieka, ostro ganiących piosenkarkę za występ dla władcy kraju o systemie autorytarnym. Co więcej, to nie jedyny występ Jennifer Lopez dla dyktatora. Według danych Fundacji Praw Człowieka na koncertach dla dyktatorów i biznesmenów z Rosji oraz państw Europy Wschodniej zarobiła ona około 10 mln dolarów.

Choć Jennifer Lopez przeprosiła za koncert w Turmekistanie, nie ma pewności, że owe przeprosiny były szczere. Głównie dlatego, że był to któryś z kolei koncert dla despoty. Piosenkarka ma na koncie występ dla rosyjskiego miliardera Telmana Ismailova oraz koncert na ślubie Azama Aslanova. Zaśpiewać miała również dla Alexandra Yolkina, który dzień przed planowanym koncertem został aresztowany.

Podobne wpadki zaliczyły zresztą również inne gwiazdy. Hilary Swank, Jean-Claude Van Damme oraz Vanessa Mae uświetnili swoją obecnością urodziny czeczeńskiego dyktatora Ramzana Kadyrowa. Z kolei Beyoncé zarobiła ponad milion dolarów, występując dla rodziny Muammara Kaddafiego. Sting wystąpił natomiast dla córki Islama Karimowa - prezydenta Uzbekistanu. Nie wszyscy poczuwali się jednak do przeprosin.

Występy dla dyktatorów to niewątpliwie spory zarobek. Nic dziwnego, że gwiazdy często nie chcą komentować koncertów krytykowanych przez organizacje broniące praw człowieka. To jednak nie najlepiej świadczy o managerach artystów, zapominających, że ich rolą jest dbałość o wizerunek - w przypadku J. Lo czy Stinga - nieco nadszarpnięty.

MM

Miliony za koncerty dla dyktatorów

Beyoncé zarobiła ponad milion dolarów, występując dla rodziny Muammara Kaddafiego

 • Miliony za koncerty dla dyktatorów
 • Miliony za koncerty dla dyktatorów
 • Miliony za koncerty dla dyktatorów
 • Miliony za koncerty dla dyktatorów
 • Czw., 25-07-2013 pit
  w polsce by ja opodatkowali ze wziela brudne pieniadze
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 25-07-2013 Gość
  A dlaczego mają nie śpiewać dla dyktatorów??? /A co oni im zapłacą lepiej za to żeby nie śpiewały? śmieszne...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 26-07-2013 Gość
  Gość (Czw., 25-07-2013) napisał:

  Gdzie Tuskmenistan i Komorria?
  A gdzie Kaczystan ?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 08-08-2013 gosc
  Co w tym zlego? To przedruk stad Turkmenistan !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 12-08-2013 Gość
  LOPEZ to bezczelna udajaca tylko mila arogancka i chciwa kobieta , fatalna matka .tej wielkiej kasy jej ciagle malo .W USA jest coraz mniej lubiana , atak naprawde to nosi peruki , jejwlosy sa rzadkie i okropne ,a bez makijazu jest poprostu nie do poznznia .Bylam w szoku gdy zobaczylam jej zdjecia bez peruki i bez makijazu .-zupelnie inna osoba,.No talentu nie mozna jej odmowic i lansowania drogich ciuchow. polecam YAHOO J.L. SEXY images ,tam zobaczycie prawdziwa twarz J. L.Pozdrowienia z USA.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 14-08-2013 yuka
  ten kto płaci ten wybiera i czesc
  Odpowiedz Zgłoś
1 2