Mitsubishi Colt ClearTec

4 Komentarze
4 Zdjęcia
Środa, 27-05-2009

Mitsubishi Colt ClearTec

W ofercie Mitsubishi Motors pojawił się nowy, przyjazny środowisku model o nazwie Colt ClearTec, wyposażony w pakiet rozwiązań technicznych służących obniżeniu spalania i emisji dwutlenku węgla.

Colt ClearTec wyposażono w system Stop&Go (AS&G) - układ automatycznego wyłączania i uruchamiania silnika w czasie postojów w jeździe miejskiej oraz systemy hamulcowe z rekuperacją energii, co pozwoli obniżyć emisję CO2 o ponad 10%. Modyfikacje silnika, w którym zastosowano pierścienie tłokowe o zmniejszonym nacisku, olej o niskiej lepkości oraz system inteligentnego zarządzania wydajnością alternatora o wysokiej sprawności zaowocowały zmianą kąta wyprzedzenia zapłonu i zwiększeniem stopnia  sprężania co przyniosło redukcję CO2 i zmniejszenie spalania paliwa. Zmieniono także przełożenie główne w skrzyni biegów i zastosowano w aucie opony o zmniejszonych oporach toczenia, zwiększając jednocześnie ciśnienie powietrza w oponach.

Colt ClearTec jest oferowany z benzynowymi silnikami 1.1 l (75 KM) i 1.3 l (95 KM) w 3 i 5-drzwiowej wersji Inform z manualną skrzynią biegów.

Cena: od 36 190 zł do 53 990 zł

www.mitsubishi.pl

Mitsubishi Colt ClearTec

Mitsubishi Colt ClearTec

Mitsubishi Colt ClearTec

MWW