Modny kierunek: Austria – ojczyzna Mozarta

4 Komentarze
36 Zdjęć
Poniedziałek, 29-10-2012

Do sezonu urlopowego co najmniej pół roku, ale to nie znaczy, że należy poprzestawać na marzeniach. Wprost przeciwnie. Jesień i zima to doskonałe pory roku, by wybrać się albo do ciepłych krajów, albo gdzieś, gdzie można w pełni czerpać z uroku tych dwóch pór roku. Jednym z takich miejsc jest Austria, doskonała na jesienne wędrówki i zimowe szaleństwa.

Stoki narciarskie, wędrówki górskie, przejażdżki konno i relaks nad jednym z jezior to atrakcje, jakimi w Austrii mogą cieszyć się turyści. Podobnie jak w Szwajcarii, istnieją tu wioski, w których kładzie się nacisk nie na wszelkie możliwe luksusy, a zachowanie charakteru tego regionu. A ten charakter budowany jest poprzez zdrowy i spokojny tryb życia.

W Austrii równie niezrozumiała, jak pojęcie pośpiechu, jest nuda. Moc atrakcji pozwala tam nacieszyć się całym rodzinom. Kursy wspinaczkowe i rajdy rowerowe (np. elektrycznymi rowerami po regionie Ausseerland–Salzkammergut) w porównaniu do gry w golfa na terenie Ziemi Salzburskiej mogą wydawać się rozrywką dla mało wymagających.

Za nudną rozrywkę nie można na pewno uznać oferty Ziemi Salzburskiej: poszukiwania i płukania złota w dolinie Raurisertal, zjazdu torem saneczkowym w Bad Dürrnberg czy kąpieli w aquaparku Amadé w Wagrain. Wiele do zaproponowania ma także Tyrol. Z jego atrakcji, w tym parku zwierząt w Bichlbach czy parku rozrywki Alpinolino w Westendorf, korzystają głównie najmłodsi turyści.

Wybór parków wysokogórskich jest na tyle ogromny, że na zwiedzenie stolicy może zabraknąć czasu. Jeśli tylko jest to możliwe, warto chociażby po Wiedniu się przespacerować. Kościoły, pałace, parki i fontanny zapierają dech w piersiach, a uwielbiana w Austrii zieleń jest wszechobecna nawet w stolicy kraju. Choć oferta kulturalna jest tam na najwyższym poziomie, pod względem gastronomii w Austrii królują jednak kawiarnie Salzburga.

Austria jest wśród turystów modnym kierunkiem przez okrągły rok. Na przełomie grudnia i stycznia rezerwacja pokoju w dobrym hotelu jest jednak nie lada wyzwaniem. Wtedy śmietanka towarzyska przyjeżdża na Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich. A to kolejny powód, by nie czekać ani z rezerwacją noclegi, ani kupnem biletu lotniczego.


Hotele (ceny za wynajem pokoju 2-osobowego na jedną noc w listopadzie)

Grand Hotel Wien w Wiedniu, cena ok. 1100 zł 
Steigenberger Hotel Herrenhof w Wiedniu, cena ok. 900 zł
The Ritz-Carlton w Wiedniu, cena ok. 1500 zł
Hotel Sacher Salzburg, cena ok. 1000 zł
Hotel Goldener Hirsch, Salzburg, cena ok. 900 zł
Schloss Fuschl, Salzburg, cena ok. 1700 zł

MM

 • Pn., 29-10-2012 Słoneczko
  Piękne i malownicze krajobrazy!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 29-10-2012 Gość
  Byłam we wrześniu w dolinie Wildschonau ,ofertę znalazłam w internecie za tydzień ze sniadaniem i obiadokolacją zapłaciłam ok 1000 zł.Piękna okolica przy samym wyciągu mieszkałam,darmowa carta na wyciągi i basen,jedzenie pyszne na pewno tam wrócę.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 30-10-2012 Gość
  Austria, a konkretnie okolice Zell am See latem z dzieciakami to rewelacja. Największa atrakcje - sanki na 3000 m w środku sierpnia na Kitzsteinhorn. Warto zadbać o to, żeby w pensjonacie lub hotelu zapewnili specjalne karty sezonowe, na które prawie wszędzie jest darmowy wstęp.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 30-10-2012 maja
  bardzij ciagnie mnie jednak do wloch, ludzie swietni, jedzenie jeszcze lepsze, a na zime to idealne miejsce do jazdy na nartach, widzialam ostatnio kilka ciekawych ofert na travelplanet.pl, mozliwosc wykupienia dodatkowego ubezpieczenia sprzetu, chyba sie skusze i pojade w grudniu
  Odpowiedz Zgłoś