Mont Blanc - osobisty kod atramentu

6 Komentarzy
3 Zdjęcia
Środa, 28-04-2010

Mont Blanc - osobisty kod atramentu

W Dubaju został zaprezentowany stworzony przez Mont Blanc tzw. osobisty kod atramentu, wyposażony w botaniczny składnik zapobiegający fałszowaniu podpisów. 

Jean Marc Pontrue, wiceprezes Mont Blanc ds. rozwoju i strategii produktu, powiedział, że osobisty kod atramentu obejmuje komponenty  zawierające niewidoczny, niepowtarzalny botaniczny kod, który jest podobny do ludzkiego kodu DNA. "Tylko jedna osoba będzie posiadała ten atrament - Ty,” powiedział Pontrue dodając, że atrament jest tak indywidualny jak odcisk palca.

Autentyczność osobistego kodu atramentu będzie zweryfikowana przez Mont Blanc po okazaniu dokumentu, listu albo pamiątki noszącej odręczny podpis właściciela. Następnie badanie kryminalistyczne uwiarygodni, czy osobisty kod atramentu naprawdę został wykorzystany.

Limitowana edycja obejmuje czarną, drewnianą obudowę i dwa ekskluzywne instrumenty do pisania Meisterstück: Meisterstück Signature Pen i Meisterstück Solitaire Barley. Meisterstück Pen Signature to nowoczesna wersja klasycznego Montblanc Meisterstück. Cylinder pióra i nasadka są wykonane z czarnej żywicy. Nasadka jest ozdobiona charakterystyczną ikoną Mont Blanc - białym gwiezdnym emblematem, symbolizującym ośnieżony szczyt Mont Blanc.

Pióro kulkowe Personal Ink Code Meisterstück Solitaire Barley ma pozłacane okucia podkreślające jego platynową, cieniowaną linię. Emblemat Mont Blanc jest wykonany z masy perłowej, a klips jest ozdobiony brylantem.

Do zestawu dołączono 10 wkładów wymiennych. Mont Blanc Personal Edition Ink Code będzie dostępne w sprzedaży od maja 2010 w wybranych butikach Mont Blanc na całym świecie.

Mont Blanc - osobisty kod atramentu

Mont Blanc - osobisty kod atramentu

ML

 • Śr., 28-04-2010 gość
  chcesz rzeczy potrzebnych i praktycznych - zapewne jest w polskim internecie 1000 stron dla kur domowych, tam znajdziesz mase produktow odpowiadajacych twoim potrzebom
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 28-04-2010 gość
  świetny pomysł... idealny na prezent , żadna księgowa nie będzie próbowała podpisywać deklaracji bez wiedzy i zgody prezesa ;-)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 28-04-2010 gość
  uwielbiam mont blanc, marka sama w sobie, ponadczasowy, prestiżowy i niepowtarzalny... chociaż nigdy nie zapomnę jak podczas kupna samochodu (nie fiat ani skoda) właściciel salonu mimo, że miał na pulpicie MB podpisywał umowy bic'iem....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 29-04-2010 MdC
  świetne na prezent dla trudnych jubilatów, np ojciec... bo co takiemu kupić jak nie spinki do mankietów albo pióro?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 30-04-2010 gość
  pomysł nielogiczny, bo pióro można sprytnie "pożyczyć" na pięć minut i nieszczęście gotowe
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 02-05-2010 gość
  gość (Piątek, 30-04-2010) napisał:  pomysł nielogiczny, bo pióro można sprytnie "pożyczyć" na pięć minut i nieszczęście gotowe


  piór się nie pożycza
  Odpowiedz Zgłoś