Najnowsze pomysły na biznes

Tagi: biznes, pomysł
3 Komentarze
12 Zdjęć
Środa, 23-05-2012

San Francisco słynie z innowacyjności i narodzin wielu nowych trendów, które następnie w szybkim tempie obejmują swym zasięgiem cały świat. Magazyn Business Insider w oparciu o wiedzę swoich klientów i ankiety wśród czytelników stworzył listę najciekawszych pomysłów biznesowych jakie pojawiły się w San Francisco od stycznia 2011 roku. Warto obserwować nowości i czerpać z nich inspirację. Ile z tych pomysłów ma według was szansę zaistnieć w Polsce?

1. Bacon Bacon

Mobilna restauracja sprzedająca … bekon i wszystko z bekonem. Wszyscy znamy już samochody z lodami wydające z siebie charakterystyczne dźwięki kiedy pojawiają się na ulicy. Tymczasem właściciele Bacon Bacon postanowili brązowym vanem jeździć po mieście i serwować kanapki z bekonem w kilku wariacjach. Żeby dodatkowo się wyróżnić, firma serwuje również bukiety z bekonu i bekonowy deser – bekon pokryty czekoladą.

Jako wegetariance, ciężko mi się o tym pisze, niemniej jednak ciekawa jestem co na to mięsożerni czytelnicy. Czy miłość do bekonu jest w Polsce równie duża co w USA?

2. Big Dipper Baby Food

Właścicielka Claire Hoyt rozpoczęła produkcję świeżego i własnoręcznie robionego jedzenia dla niemowląt. Sporządza przeciery z ekologicznych i sezonowych warzyw oraz owoców. Przygotowuje również jedzenie do szkoły dla starszych dzieci. Czy w Polsce co druga matka nie ma właśnie takiej firmy we własnej kuchni?

3. Fusion Academy

Prywatna szkoła z zasadą jeden uczeń – jeden nauczyciel. Niezwykła atencja i uważność, indywidualne podejście do nauczania i potrzeb każdego dziecka. Ze szkoły można korzystać w pełnym dziennym wymiarze lub jako uzupełnienie – można przychodzić na zajęcia popołudniowe lub letnie kursy.

4. Good Vibrations Antique Vibrator Museum

Muzeum wibratorów. Zostało założone w sekuologa Dr. Carol Queen. Znajdują się tu eksponaty współczesne i historyczne – z końca XIX wieku. Pomysł idealnie zgrany w czasie z filmem „Histeria”.

5. SPA dla psów - K9 Scrub Club

Kąpiel w wannie? Peeling borówkowy lub śliwkowy? Czesanie? Strzyżenie? A do tego film wyświetlany na monitorach podczas zabiegów… To wszystko dla psów. Wysokiej jakości salon piekności dla czworonogów.

6. Wilson & Wilson

W skrócie mówiąc to ekskluzywna prywatna melina. Miejsce owiane tajemnicą. Żeby tu się dostać, trzeba odpowiednio wcześnie zarezerwować miejsce przez stronę internetową, a następnie przejść szereg korytarzy i drzwi strzeżonych hasłami. W jednym momencie może w Wilson&Wilson przebywać maksymalnie 28 „wtajemniczonych”. Ciekawa strona internetowa wprowadza zainteresowanych w tajemniczy klimat:

http://www.thewilsonbar.com

AWP

 • Pn., 21-05-2012 Gość
  autorke bulwersuja kanapki z bekonem ale spa dla psow juz nie, swiat stanal na glowie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 22-05-2012 Gość
  Melina super!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 26-05-2012 Gość
  CZY "ciężko się pisze" = "bulwersuje"? :)) Nic dziwnego, że ludzie mają problemy komunikacyjne.
  Odpowiedz Zgłoś